Kdo jiný?

Vedeme mladé lidi k občanské angažovanosti.

Kdo jiný?

Rozjeďte vlastní iniciativu a měňte svět kolem sebe. Protože – kdo jiný?

Každý může zlepšovat věci ve svém okolí a každodenním životě. Není důležité, kolik je člověku let, ale jaké má odhodlání a nápady.

Věříme, že mladí lidé se umí k řadě problémů postavit přímo. Ať už se jedná například o domácí násilí, xenofobii nebo ničení životního prostředí – vždy má cenu něco dělat! A spousta projektů, s nimiž se setkáváme například při nominacích na Cenu Gratias Tibi, je toho důkazem. Řadě mladých lidí se podařilo prosadit něco, co se zprvu zdálo nemožné

Projekt Kdo jiný? zaštiťuje řadu našich aktivit, které spojuje přesvědčení, že i mladí lidé mohou měnit svět k lepšímu.

Nesdílíme názory, že „mladí stejně nic nezmůžou“ nebo „tuhle generaci nic nezajímá“. V našich projektech vidíme, že mezi mladými lidmi je mnoho těch, kterým záleží na jejich okolí a nebojí se převzít odpovědnost. Protože – kdo jiný?

Podporujeme proto mladé lidi v tom, aby se opřeli do věcí, které je zajímají nebo trápí.

Můžete to zkusit i vy. Protože – kdo jiný? 

Týmové projekty

S podporou týmových projektů jsem začali v roce 2009. Z pohledu vyučujících představují projekty oblíbenou formu projektového vyučování a jsou zpestřením výuky s přesahem i do života v obci či městě. Týmové projekty učí žáky a studenty spolupracovat, komunikovat a hledat řešení, jak mezi sebou tak se světem dospělých. Zpravidla trvají několik týdnů nebo měsíců, kdy si mladí lidé sami vymyslí, naplánují a zorganizují akci(e), která má pozitivní vliv na prostředí, kde žijí. Jeden svět na školách poskytuje zapojeným vyučujícím i žákovským týmům odbornou podporu ve formě metodiky, osobních konzultací a úvodního a závěrečného setkání, během nichž si žáci a žákyně vyměňují zkušenosti a prezentují výsledky svého úsilí.


Environmentální projekty

Zajímá vaše žáky okolní příroda a chtějí vytvářet projekt, který by zlepšil stav místa, ve kterém žijí?

Zaměřte aktivity na ochranu přírody a přihlaste se mezi týmy se stejným cílem.

Připravíme vám odbornou podporu ve formě metodiky, osobní konzultace a setkání týmů zaměřené speciálně na environmentální témata.

Zaměření můžete zvolit při registraci


Jste vyučující a chcete se pustit se studenty do týmového projektu?

Podívejte se na:

26. dubna 2017

Žáci z Nového Strašecí uspořádali benefiční koncert

Naše týmové projekty Kdo jiný? jsou již několik měsíců v běhu. Každý žákovský tým si zvolil své specifické téma, které je pro něj osobně významné. Jeden...

Číst celé

17. října 2016

Objednejte si sadu příruček Kdo jiný?

Podpořte pomocí našich příruček občanskou angažovanost svých žáků. V našem e-shopu si nyní můžete objednat unikátní sadu příruček Kdo jiný? s praktickými radami pro...

Číst celé

31. května 2016

Kampaň proti rakovině, světelnému smogu a mýtech o migraci. Známe vítěze ceny Gratias Tibi

Cenu Gratias Tibi za občanskou aktivitu mladých lidí, kterou udělujeme už třetím rokem, si odnesly tři rozmanité iniciativy. Seznamte se s letošními laureáty!      

Číst celé

1. dubna 2016

Prohlédněte si nominované na cenu Gratias Tibi

Celkem 133 zajímavých iniciativ se přihlásilo na cenu Gratias Tibi, která oceňuje občansky aktivní mladé lidi. Prohlédněte si pestrou škálu nominovaných projektů.

Číst celé

Partneři projektu