Materiály

Publikace, které dají vašim nápadům směr

Spolupracovali jsme s desítkami škol a stovkami studentů. Vytvořili jsme pro vás propracované metodické příručky.

METODIKA PRO UČITELE

Jste vyučující a chcete se pustit se studenty do...
Rozbalit

METODIKA PRO UČITELE

Jste vyučující a chcete se pustit se studenty do týmového projektu? Podívejte se na metodické materiály pro vyučující.

Zavřít

×

METODIKA PRO ŽÁKY

Jste tým mladých lidí, kteří se chtějí pustit do...
Rozbalit

METODIKA PRO ŽÁKY

Jste tým mladých lidí, kteří se chtějí pustit do projektu? Jste vyučující, který hledá inspiraci pro své žáky a žákyně? Podívejte se na projektový tahák pro žákovské týmy.

Zavřít

×

PROJECT MANUAL

This manual has been prepared for the students and teachers...
Rozbalit

PROJECT MANUAL

This manual has been prepared for the students and teachers participating in the Who Else? project.  English version has been prepared in order to be accessible not only to participants in our partner countries but also to anyone else who wants to learn how to constructively resolve issues in their surrounding environment.

Zavřít

×

PROJEKTOVÝ MANUÁL PRO MEDIÁLNÍ VDĚLÁVÁNÍ

Jste studenti nebo mladí lidé s touhou vytvořit vlastní...
Rozbalit

PROJEKTOVÝ MANUÁL PRO MEDIÁLNÍ VDĚLÁVÁNÍ

Jste studenti nebo mladí lidé s touhou vytvořit vlastní projekt a zajímáte se o mediální témata? Jste vyučující, který chce podporovat projektovou výuku žáků a spolu s nimi sebe i širší okolí vzdělávat v mediálním světě? Nahlédněte do manuálu šitého na míru takovým projektům!

Zavřít

×

Filmy a lekce

Dokumentární filmy jsou stále populárnější pomůckou ve výuce. Vyvolávají otázky i silné emoce a přitahují pozornost k probíranému tématu. Promítejte přímo u vás na škole příběhy lidí, kteří se aktivně zapojují do veřejného dění.

JAK PRACOVAT S LEKCEMI VE VÝUCE

Osvojte si účinné postupy, jak pracovat s...
Rozbalit

JAK PRACOVAT S LEKCEMI VE VÝUCE

Osvojte si účinné postupy, jak pracovat s audiovizuálními materiály ve výuce. Jaké jsou zkušenosti pedagogů? Co se osvědčilo a čemu se vyhnout. Lekce Komenský by promítal vám pomůže učit interaktivně a vzbudit v žácích zájem o probírané téma.

Zavřít

×

LEKCE O PROJEKTOVÉM VYUČOVÁNÍ

Přinášíme vám praktické návody, jak vést projekt a...
Rozbalit

LEKCE O PROJEKTOVÉM VYUČOVÁNÍ

Přinášíme vám praktické návody, jak vést projekt a dotáhnout ho úspěšně do konce, jak účinně plánovat i jak projekt zařadit do výuky jako naplnění RVP. V lekci s názvem Týmové projekty Kdo jiný? jako forma projektového vyučování se můžete navíc inspirovat již realizovanými projekty z minulých let.

Zavřít

×

FILMY O AKTIVNÍM OBČANSTVÍ

Vyberte si ze široké nabídky dokumentárních filmů k...
Rozbalit

FILMY O AKTIVNÍM OBČANSTVÍ

Vyberte si ze široké nabídky dokumentárních filmů k tématu aktivního občanství a promítněte ho. Jaké jsou příběhy lidí, kterým přestalo být lhostejné jejich okolí? Součástí každé lekce je soubor aktivit pro následnou práci s žáky. Filmy vybírejte na našem audiovizuálním portálu.

Zavřít

×
Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.