Mediální vzdělávání

Rozvíjejte mediální gramotnost žáků.

Mediální vzdělávání

Média prostupují všemi sférami našeho života a čerpáme z nich většinu informací. Rozvoj digitálních technologií klade na všechny, kteří se chtějí v mediálním světě orientovat a sebejistě pohybovat, stále vyšší nároky. Jsou k tomu potřeba znalosti a dovednosti, které spadají do oblasti mediálního vzdělávání. 

Kritické myšlení a mediální gramotnost patří proto mezi klíčové kompetence pro život v 21. století. V JSNS podporujeme jejich rozvoj:

Kompaktní výčet všech našich aktivit a materiálů najdete online i v přehledové brožuře mediálního vzdělávání.

 

Chcete dostávat pravidelnou dávku inspirace k mediálnímu vzdělávání?

Chci odebírat Bulletin

 

Z nabídky aktuálně doporučujeme:

Mediální vzdělávání na středních odborných školách a učilištích: Výukový plán a příklady dobré praxe

Publikace nabízí inspiraci, jak uchopit mediální vzdělávání a začlenit ho do výuky. Vznikla v úzké spolupráci s vyučujícími středních odborných škol a učilišť.

 

Najdete v ní tipy, jak překonat překážky, s nimiž se vyučující při mediálním vzděláváním nejčastěji potýkají, příklady dobré praxe vyučujících odborných škol, doporučený výukový plán mediálního vzdělávání či tipy, jak ve škole zorganizovat projektový Den mediální gramotnosti.

 

Prozkoumat novou publikaci a výukový plán.

Dezinformace a konspirace ve třídě: 10 tipů, jak reagovat

Stalo nebo stává se Vám, že žáci během výuky nečekaně vyřknou dezinformaci, zavádějící informaci či konspiraci, které věří a kterou chtějí šířit dále? Nejste si jistí, jak se v této situaci zachovat, jestli vůbec a jak reagovat? Ideálně aby nedošlo k narušení vašeho vzájemného vztahu?

 

Nabízíme 10 tipů, jak v podobných situacích reagovat, ukázky reakcí a otázek, které můžete v rozhovoru o dezinformacích využít, či zkušenosti a doporučení vyučujících, jak reagují na dezinformace ve třídě oni.

 

Podívat se na tipy.

Kontakt

Napište nám na mv@jsns.cz nebo přes formulář. Pod formulářem najdete i kontakty na všechny členy týmu mediálního vzdělávání a na další členy JSNS.

6. října 2021

Hrou proti kyberšikaně – přihlaste se na semináře

Spustili jsme přihlašování na semináře a webináře k rizikům online komunikace. Vyučujícím a metodikům prevence umožní uchopit problematiku pohybu v kyberprostoru jasnou, interaktivní...

Číst celé

7. září 2021

Spustili jsme přihlašování na kurzy mediálního vzdělávání pro vyučující

I ve školním roce 2021/2022 nabízíme dva celoroční kurzy mediálního vzdělávání jak pro vyučující 1. stupně ZŠ, tak pro vyučující na 2. stupni ZŠ a středních školách. Poprvé...

Číst celé

21. června 2021

Nejvíce táhne téma dezinformací, ukázaly Týdny mediálního vzdělávání

Pátek 18. června byl posledním dnem letošních Týdnů mediálního vzdělávání (TMV). Vyučující, rodiče i široká veřejnost se mohli zapojit do živě vysílané debaty PRAVDA vs....

Číst celé

3. května 2021

Nová publikace k mediálnímu vzdělávání s doporučeným výukovým plánem

Rozvíjejte mediální gramotnost svých žáků s pomocí nové publikace k mediálnímu vzdělávání, která vznikla v úzké spolupráci s vyučujícími středních odborných škol a...

Číst celé

Partneři projektu