Mediální vzdělávání

Rozvíjejte mediální gramotnost žáků.

Mediální vzdělávání

Média prostupují všemi sférami našeho života a čerpáme z nich většinu informací. Rozvoj digitálních technologií klade na všechny, kteří se chtějí v mediálním světě orientovat a sebejistě pohybovat, stále vyšší nároky. Jsou k tomu potřeba znalosti a dovednosti, které spadají do oblasti mediálního vzdělávání. 

Kritické myšlení a mediální gramotnost patří proto mezi klíčové kompetence pro život v 21. století. V JSNS podporujeme jejich rozvoj:

Kompaktní výčet všech našich aktivit a materiálů najdete online i v přehledové brožuře mediálního vzdělávání.

 

Chcete dostávat pravidelnou dávku inspirace k mediálnímu vzdělávání?

Chci odebírat Bulletin

 

Aktuálně: nově publikované lekce (únor 2023)

V tematickém okruhu Rizika kyberprostoru jsme pro vás připravili novou lekci s dokumentárním filmem, v němž děti z různých evropských zemí popisují, jak prožívaly období lockdownu a zavřených škol.
 

#lockdocks

Hlavní téma: smysluplné využití volného času, bezpečnostní rizika sdílení v kyberprostoru

 

Covidové lockdowny na samém začátku pandemie změnily život všem, a obzvlášť silně je prožívaly děti. Film #lockdocks a následné doporučené aktivity vedou žáky k zamyšlení nad tím, jaký vizuální materiál (videa, fotky) či osobní informace (ne)vědomě sdílí v online prostředí.

Kontakt

Napište nám na mv@jsns.cz nebo přes formulář. Pod formulářem najdete i kontakty na všechny členy týmu mediálního vzdělávání a na další členy JSNS.


Partneři projektu