Mediální vzdělávání

Rozvíjejte mediální gramotnost žáků.

Mediální vzdělávání

Média prostupují všemi sférami našeho života a čerpáme z nich většinu informací. Rozvoj digitálních technologií klade na všechny, kteří se chtějí v mediálním světě orientovat a sebejistě pohybovat, stále vyšší nároky. Jsou k tomu potřeba znalosti a dovednosti jako kritické myšlení a mediální gramotnost, které náleží do oblasti mediálního vzdělávání a patří mezi klíčové kompetence pro život v dnešní digitální době. V JSNS proto podporujeme vyučující, kteří se mediálnímu vzdělávání věnují či chtějí začít věnovat.

Kompletní výčet našich aktivit a materiálů najdete online i v přehledové  brožuře mediálního vzdělávání. Můžete si z nich vybrat, co bude vyhovovat právě vašim potřebám.

 

Chcete dostávat pravidelnou dávku inspirace k mediálnímu vzdělávání? Odebírejte náš Bulletin. Anebo se prostřednictvím kalendáře níže bezplatně přihlaste přímo na vzdělávací akci. V tuto chvíli také probíhají registrace do Týdnů mediálního vzdělávání. Připravili jsme zajímavou nabídku, přihlaste se.

 

Chci odebírat Bulletin     Kalendář akcí     Týdny mediálního vzdělávání

 

       

Naše aktivity také realizujeme s partnery CZ.NIC, Dětské krizové centrum a Linka bezpečí ve společném konsorciu Safer Internet Centrum ČR, jehož cílem je posílení bezpečnosti dětí a mládeže na internetu.

 

Kontakt

Napište nám na mv@jsns.cz nebo přes formulář. Pod formulářem najdete i kontakty na všechny členy týmu mediálního vzdělávání a na další členy JSNS.


Partneři projektu