Mediální vzdělávání

Rozvíjíme mediální gramotnost žáků.

Mediální vzdělávání

Média prostupují všemi sférami našeho života a čerpáme z nich většinu informací. Rozvoj digitálních technologií klade na všechny, kteří se chtějí v mediálním světě orientovat a sebejistě pohybovat, stále vyšší nároky. Jsou k tomu potřeba znalosti a dovednosti, které spadají do oblasti mediálního vzdělávání. 

Kritické myšlení a mediální gramotnost patří proto mezi klíčové kompetence pro život v 21. století. V Jednom světě na školách podporujeme jejich rozvoj. Připravujeme atraktivní audiovizuální materiály, vydáváme pravidelný Bulletin, pořádáme mediálně-vzdělávací semináře a konference a organizujeme Týdny mediálního vzdělávání. Kompaktní výčet všech našich aktivit a materiálů najdete online i v přehledové brožuře mediálního vzdělávání.

Vyzkoušejte nový výukový plán Krok za krokem mediálním vzděláváním

Jak se zorientovat ve více než 40 audiovizuálních lekcích k tématu mediálního vzdělávání? Výukový plán Krok za krokem Vás provede jednotlivými okruhy k mediální výchově od základů až k náročnějším a kontroverznějším tématům.

 

Tým mediálního vzdělávání

Karel Strachota

E-mail: karel.strachota@jsns.cz

Tel.: 226 200 429

Ester Valchářová Pěkná

Mediální vzdělávání, Filmová výchova

E-mail: ester.pekna@jsns.cz

Tel.: 226 200 438

Kateřina Šafářová

Mediální vzdělávání

E-mail: katerina.safarova@jsns.cz

Tel.: 731 066 829

Michaela Ďurková

Mediální vzdělávání

E-mail: michaela.durkova@jsns.cz

Tel.: 605 926 103

Sandra Telenská

Mediální vzdělávání

E-mail: sandra.telenska@jsns.cz

Tel.: 736 646 433

Marianka Macková

E-mail: marianka.mackova@jsns.cz

17. února 2020

Naše stanovisko k debatě pořádané Radou Českého rozhlasu

Ve středu 12. února proběhla na půdě Českého rozhlasu debata na téma mediálního vzdělávání, ve které zazněly nepravdivé údaje o programu Jeden svět na školách. Proti debatě...

Číst celé

3. ledna 2020

Mediální vzdělávání na středních odborných školách a učilištích

Od ledna do dubna poběží na středních odborných školách a učilištích Dny mediální gramotnosti. Vyžijte poslední možnost do nich přihlásit svou třídu.

Číst celé

12. září 2019

Začaly Dny mediální gramotnosti

Začátek školního roku 2019 přinesl na naše pilotní odborné školy projektové Dny mediální gramotnosti, zaměřené na téma zpravodajství. Podívejte se, jak probíhal první z nich.

Číst celé

Partneři projektu