Mediální vzdělávání

Rozvíjíme mediální gramotnost žáků.

Mediální vzdělávání

Média prostupují všemi sférami našeho života a čerpáme z nich většinu informací. Rozvoj digitálních technologií klade na všechny, kteří se chtějí v mediálním světě orientovat a sebejistě pohybovat, stále vyšší nároky. Jsou k tomu potřeba znalosti a dovednosti, které spadají do oblasti mediálního vzdělávání. 

Kritické myšlení a mediální gramotnost patří proto mezi klíčové kompetence pro život v 21. století. V Jednom světě na školách podporujeme jejich rozvoj. Připravujeme atraktivní audiovizuální materiály, vydáváme pravidelný Bulletin, pořádáme mediálně-vzdělávací semináře a organizujeme Týdny mediálního vzdělávání.

Témata lekcí okruhu Mediální vzdělávání

13. června 2017

Vzniká Platforma pro mediální vzdělávání

Člověk v tísni v současné době iniciuje vznik Platformy, která by měla podpořit mediální vzdělávání na všech úrovních formálního a neformálního vzdělávání.

Číst celé

23. května 2017

Podívejte se na debatu studentů s novináři

Co je pravda a co lež? Jak poznat Fake News a jak vůbec vypadá práce novináře? Tyto a další otázky položili studenti tří pražských škol předním českým novinářům na debatě,...

Číst celé

22. května 2017

Startují Týdny mediálního vzdělávání. Zapojte i vaši školu!

Od 22. května do 30. června probíhají na středních a základních školách po celé ČR Týdny mediálního vzdělávání. Zapojte i vaši školu. Na pravdě totiž záleží.

Číst celé

26. dubna 2017

Objednejte si Bulletin mediálního vzdělávání

Uvítáte tipy k výuce mediálního vzdělávání? Zajímá vás, co je v této oblasti nového? Pak jsme právě pro vás připravili nový online Bulletin mediálního vzdělávání....

Číst celé