Materiály k mediálnímu vzdělávání 

K mediálnímu vzdělávání nabízíme řadu materiálů. Mezi nimi jsou dokumentární filmy k různým mediálním tématům, metodické příručky, publikace nebo analýzy mediálních sdělení podle metodické koncepce "5 klíčových otázek".  Při přípravě materiálů dbáme na jejich praktickou využitelnost ve výuce.

Mapa audiovizuálních lekcí 

  • Nabízíme 26 audiovizuálních lekcí rozdělených do 7 tematických okruhů: Zpravodajství, Reklama a zábava, Sociální sítě, Mediální aktivismus, Propaganda, Současná ruská propaganda, Komunistická propaganda
  • Každá AV lekce obsahuje dokumentární film (případně jiný audiovizuální materiál), aktivity do hodin a informační text k dané problematice.  Informační texty vytvářejí odborníci, aktivity vznikají  ve spolupráci s vyučujícími a před zařazením na web procházejí pilotním testováním. 

Publikace a metodické příručky 

  • V roce 2007 jsme vydali první sadu (metodickou příručku + dokumentární filmy na DVD) k mediálnímu vzdělávání s názvem Být v obraze. Další publikace reagující na potřeby vyučujících následovaly. 

Metodická koncepce "5 klíčových otázek"

  • Svět médií a internetu se překotně vyvíjí. Důsledkem je stále větší množství mediálních sdělení, se kterými se dennodenně setkáváme. Jak posoudit jejich důvěryhodnost?  Vyzkoušejte "5 klíčových otázek" - je to velmi jednoduchý nástroj, který se dá použít na textová i audiovizuální sdělení. Podívejte se na příklady analýz konkrétních mediálních sdělení
  • Metoda "5 klíčových otázek" vede žáky k tomu, aby kriticky přemýšleli o tom, co čtou, co vidí nebo co poslouchají.

Analýzy mediálních sdělení 

  • Podívejte se na na příklady analýz různých mediálních sdělení podle metodické koncepce "5 klíčových otázek".

Tipy, jak na internetu nenaletět 

  • Nechat se na internetu napálit je velmi snadné. Co s tím? Existují nějaké indicie, jak poznat zprávy, které se námi snaží manipulovat? Následujících 8 tipů by nám mělo pomoci.