Materiály k mediálnímu vzdělávání 

K mediálnímu vzdělávání nabízíme řadu materiálů. Mezi nimi jsou dokumentární filmy k různým mediálním tématům, metodické příručky a publikace, sady výukových plakátů nebo analýzy mediálních sdělení podle metodické koncepce 5 klíčových otázek. Nechybí ani interaktivní materiály jako digitální hra, e-cvičebnice či digitální hra. Při přípravě materiálů dbáme na jejich praktickou využitelnost ve výuce

Audiovizuální lekce

Nabízíme více než 75 AV lekcí rozdělených do 10 tematických okruhů. Každá AV lekce obsahuje dokumentární film (případně jiný audiovizuální materiál), aktivity do hodin a informační text k dané problematice. Informační texty vytvářejí odborníci, aktivity vznikají  ve spolupráci s vyučujícími a před zařazením na web procházejí pilotním testováním. 

Interaktivní materiály

Na posilňování a procvičování mediální gramotnosti nabízíme i několik interaktivních materiálů:

  • MQtester - webová aplikace pro měření mediální gramotnosti
  • MQposilovna - e-cvičebnice s 10 lekcemi pro samostatnou práci žáků 8. a 9. tříd ZŠ a SŠ

Publikace

Od roku 2007 přinášíme publikace a metodické příručky nejen vyučujícím, kteří s mediálním vzděláváním začínají, ale i těm zkušenějším. Publikace nabízíme zdarma ke stažení v PDF nebo v tištěné podobě.

5 klíčových otázek - metodická koncepce

Svět médií a internetu se překotně vyvíjí. Důsledkem je stále větší množství mediálních sdělení, se kterými se dennodenně setkáváme. Jak posoudit jejich důvěryhodnost? Vyzkoušejte 5 klíčových otázek, jednoduchý nástroj, který lze použít na textová i audiovizuální sdělení. Podívejte se na příklady analýz konkrétních mediálních sdělení

Výukové plakáty

Výukové plakáty hravou formou přibližují různá mediální témata. Doprovází je texty, které přináší základní informace k tématům jednotlivých plakátů spolu s odkazy na výukové aktivity. Nabízíme dvě sady plakátů:

Strategie pro implementaci mediálního vzdělávání na SOŠ a SOU 

Balíček materiálů oslovující různé cílové skupiny

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.