DigiStories: Alex

Výuková videohra k tématu zdravých návyků v digitálním prostředí

DigiStories: Alex je výuková videohra, která otevírá téma zdravých návyků v online prostředí.  

Hra formou interaktivní konverzace na sociální síti DigiStories zobrazuje příznaky a následky problematického chování souvisejícího s nadměrným užíváním digitálních technologií, v tomto případě v podobě hraní online hry.  

Výuková hra DigiStories: Alex je vhodná pro kolektivní výuku ve třídě a umožňuje žákům pochopit problematiku prostřednictvím vlastního prožitku
 

 

Zahrajte si hru DigiStories: Alex


Základní informace o výukové videohře DigiStories: Alex

Alex a Lea jsou nejlepší kamarádi. Chodí spolu do třídy, ale rádi se věnují společným koníčkům i mimo školu. Často si píší na smyšlené sociální sítí DigiStories a společně také hrají fiktivní online hru. Lea však postupně ztrácí kontrolu nad tím, kolik času hraním hry tráví, začíná zanedbávat své povinnosti i vztahy s blízkými. Jak se k tomu všemu postaví Alex? To je už na samotných hráčích hry. 

Čím dál větší část života (nejen) dětí se přesouvá do online prostředí. Co když už ale digitální svět přeroste přes hlavu? Na příběhu Alexe a Ley hra poukazuje na důležitost zdravých návyků v digitálním světě a schopnosti seberegulace, ale také na možné důsledky nadměrného užívání digitálních technologií. 

  • Hra je součástí audiovizuální lekce DigiStories: Alex a je vhodná primárně pro žáky ve věku 11 až 15 let

  • Hra není určena jako samostatný výukový materiál, proto je potřeba v hodině pokračovat reflexí a následnou diskuzí. Všechny doporučené aktivity jsou k dispozici v lekci. 

Hra i návazné materiály jsou na našem portále otevřené veřejnosti. 

 

Zdravé návyky v digitálním prostředí

V digitálním prostředí trávíme čím dál více času, proto je velmi důležité umět si v něm vybudovat zdravé návyky. Najít rovnováhu mezi online a offline světem je zásadní také pro naši psychickou pohodu. Digitální prostředí může navíc různými způsoby nahrávat také závislostnímu chování.

Autoři hry

Videohru DigiStories: Alex připravil tým vzdělávacího programu JSNS ve spolupráci s oceňovaným herním studiem Charles Games.

Partneři hry

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.