Interaktivní materiály k mediálnímu vzdělávání

Využijte pro výuku a posilování mediální gramotnosti svých žáků naše interaktivní materiály. Jsou vhodné pro běžnou i distanční výuku a také pro samostatnou práci žáků. Při jejich vývoji se zaměřujeme na jednoduché ovládání pro žáky i vyučující. Nabízíme online kurzy, výukovou hru, interaktivní PDF či kvízy.

Online kurzy mediálního vzdělávání

Zábavné videokurzy pro žáky, které se věnují pěti důležitým tématům mediální gramotnosti: dezinformace, kyberbezpečí, zpravodajství, marketing a reklama a sociální bubliny.

 

Série pěti interaktivních online kurzů seznámí se základními tématy mediální gramotnosti.

DigiStories: Nela

Výuková hra DigiStories: Nela přibližuje problematiku kyberšikany skrze simulaci online konverzace na sociální síti.

 

DigiStories: Nela je první audiovizuální lekce na našem portále, která vzdělává pomocí videohry.

Kvíz pro žáky: Co víte o digitálním světě?

Online prostředí se pro nás stává přirozenou součástí světa. Nakolik však skutečně víte, jak digitální svět funguje a jak se v něm bezpečně pohybovat? Ověřte své znalosti formou zábavného online kvízu, který je určen převážně pro žáky prvního stupně základních škol.

 

Online kvíz prověří znalosti Vašich žáků o digitálním světě.

MQtester

Webová aplikace MQtester hravou formou vzdělává v oblasti médií. Je určena široké veřejnosti i žákům druhého stupně ZŠ a SŠ. Obsahuje tři úrovně úloh, první je nejsnazší, třetí nejtěžší. V každé úrovni lze získat maximálně 15, 20 a 25 bodů.

 

MQtester změří mediální gramotnost Vašich žáků.

MQposilovna

E-cvičebnice MQposilovna obsahuje 10 tréninkových lekcí vhodných zejména pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a SŠ. Každá lekce začíná krátkým videem, na které navazuje několik úloh. E-cvičebnice je připravená tak, aby s ní žáci mohli pracovat zcela samostatně na počítači, tabletu či mobilu.

 

MQposilovna posiluje mediální gramotnost.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.