Bulletin mediálního vzdělávání


Pravidelná dávka inspirace k mediálnímu vzdělávání, která na Vás bude čekat dvakrát měsíčně ve Vašem e-mailu. V bulletinu najdete zpracované výukové materiály, informace o chystaných mediálněvzdělávacích akcích nebo odkazy na zajímavé články a studie.

Přihlaste se k odběru našich newsletterů

Mám zájem o:

 

Údaje o Správci a Vaše základní práva v souvislosti s poskytnutím osobních údajů jsou uvedeny zde.


Koronavirové dezinformace (v příručce Dezinformační dezinfekce), interaktivní e-cvičebnice (MQposilovna), konference V digitálním světě nebo „testovač“ mediální gramotnosti MQtester. To je jen pár příkladů témat, kterým jsme se v minulosti věnovali.

 

Prohlédněte si jednotlivá vydání Bulletinu

 

Rubriky

Rubriky Bulletinu přizpůsobujeme aktuálnímu obsahu. Obsahuje například tyto:

V minulosti obsahoval také rubriky Představujeme nebo Inspirujte se

 

 

Zajímá nás Váš názor 

Co si o Bulletinu myslíte? Jaké téma by Vás zajímalo? Jaké materiály a metody k mediálnímu vzdělávání používáte Vy? Napište nám na michaela.trnkova@jsns.cz. Děkujeme.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.