Audiovizuální lekce k mediálnímu vzdělávání

K mediálnímu vzdělávání nabízíme víc než 60 audiovizuálních lekcí rozdělených do 12 témat:

Každá lekce obsahuje dokumentární film (případně jiný audiovizuální materiál), aktivity do hodin a informační text k dané problematice. Informační texty vytvářejí odborníci, aktivity vznikají  ve spolupráci s vyučujícími a před zařazením na web procházejí pilotním testováním.

 

Všechny lekce k mediálnímu vzdělávání

 

Krok za krokem mediálním vzděláváním

Jak se v takovém množství materiálů zorientovat? Čím začít a které lekce si nechat spíše na později?

Vyzkoušejte výukový plán Krok za krokem, v němž najdete výběr doporučených lekcí včetně aktivit rozdělených do 3. úrovní podle obtížnosti. 

 

Mediální vzdělávání v distanční výuce

Podívejte se na výběr filmů z oblasti mediálního vzdělávání vhodných k distanční výuce, a to včetně aktivit, na nichž mohou žáci pracovat samostatně doma.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.