Týdny mediálního vzdělávání

Na konci května a v průběhu června se na základních a středních školách po celé České republice konají filmové projekce, semináře, debaty s novináři z nezávislých redakcí a s mediálními odborníky. Řada spolupracujících organizací nabízí školám své vlastní workshopy, které se týkají mediálních témat. Všechny zahrnuté aktivity mají společný cíl – přispívají k posilování mediální gramotnosti žáků a studentů, tedy k osvojování znalostí a dovedností, jež jsou klíčové pro aktivní a zodpovědné občanství. Role školy je v takovém úsilí nezastupitelná.

Podívejte se na kompletní přehled aktivit a vzdělávacích materiálů, které jsme v minulých letech v rámci Týdnů mediálního vzdělávání nabízeli – rok 20172018 a 2019.

Komu je akce určena? 

Aktivity jsou určeny zejména žákům 8. a 9. tříd základních škol a studentům středních škol včetně odborných učilišť.

Změřte mediální gramotnost svých žáků pomocí MQtesteru!

Webová aplikace MQtester si klade za cíl hravou formou vzdělávat v oblasti médií. Je určena široké veřejnosti i žákům - zejména na druhém stupni ZŠ SŠ. 

 


Máte zájem dostávat aktuální informace z první ruky?
Zaregistrujte se pro odběr Bulletinu mediálního vzdělávání.

Máte zájem o příručku mediálního vzdělávání Být v obraze 2 a sadu materiálů vydanou v r. 2018 k mediálnímu vzdělávání?
Objednejte si materiály kdykoliv v průběhu roku a zašleme Vám ZDARMA poštou příručku Být v obraze 2 a Sadu opravdických plakátů a příručku Opravdu? 

Pokud máte jakýkoli dotaz, napište nám na e-mail tmv@jsns.cz.