Týdny mediálního vzdělávání 2021 skončily, materiály však můžete využívat i nadále!

 
Pravda a lež. Den co den svádí v mediálním ringu souboj. A záleží na každém z nás, kdo se stane vítězem. V letošních Týdnech mediálního vzdělávání, které se konaly od 10. května do 18. června, jsme představili aktivity a materiály, které vyučujícím, jejich žákům i  studentům a také široké veřejnosti pomohli a i nadále budou pomáhat lépe se zorientovat v mediálních zápasech, rozeznávat fakta od lživých tvrzenírozhodnout, kdo zvítězí.
 
Jedním z nových materiálů představených během letošních TMV byl pořad o problematice mediálního prostředí Mediální ring 2. „Moc se mi líbí. Je to svižné a srozumitelné,“ napsala o pořadu vyučující Andrea Baumannová z hodonínského gymnázia. Druhou velkou novinkou byla interaktivní videohra DigiStories: Nela. Tu ve výuce vyzkoušel pedagog Jan Smrtka ze ZŠ Výsluní v Uherském Brodě: „Víc takových aktivit. Žáky hra hodně zaujala. Chtěli pokračování a další podobné aktivity.“ 

Novinky, které přinesly Týdny mediálního vzdělávání 2021 a vy je můžete stále využívat:

Vzdělávací pořad Mediální ring 2

Žhavou novinkou je pětidílný vzdělávací pořad Mediální ring 2, který volně navazuje na úspěšný Kovyho mediální ring.
Ke každému dílů najdete interaktivní kvízy a audiovizuální lekce do výuky.

 

 

 

 

 

 

 

Videohra DigiStories: Nela

Výuková hra k tématu kyberšikany. DigiStories: Nela je první audiovizuální lekce na našem portále, která vzdělává pomocí videohry.

 

 

 

 

 

 

 

Záznam debaty PRAVDA vs. LEŽ

V debatě na téma PRAVDA vs. LEŽ diskutovali přední čeští novináři dezinformacích a jejich problematice a zároveň radili studentům, jak se vyznat ve světě médií.

Online kvíz pro žáky: Co víte o digitálním světě

Máte rádi animovaný seriál V digitálním světě? Nabízíme k němu také zábavný online kvíz. Dávali vaši žáci při sledování seriálu pozor? Udělejte učení zábavnější a vyzkoušejte, co vaši žáci ví o digitálním světě!

Komu jsou Týdny mediálního vzdělávání určeny

Týdny mediálního vzdělávání jsou pro žáky základních a středních škol. Připravené materiály mohou zdarma využít jak vyučující, tak rodiče (a to buď ve spolupráci s učiteli, anebo zcela samostatně – prostě si materiály společně projít doma s dětmi).

Co je cílem Týdnů mediálního vzdělávání?

Média prostupují všemi sférami našeho života a čerpáme z nich většinu informací. Rozvoj digitálních technologií klade na všechny, kteří se chtějí v mediálním světě orientovat a sebejistě pohybovat, stále vyšší nároky. Jsou k tomu potřeba znalosti a dovednosti, které spadají do oblasti mediálního vzdělávání. 
Týdny mediálního vzdělávání pořádáme s cílem rozvíjet mediální gramotnost a posilovat kritické myšlení žáků a studentů základních a středních škol v celé České republice.


Minulé ročníky

Týdny mediálního vzdělávání se letos konaly popáté. Zajímá vás, co se dělo uplynulé čtyři ročníky TMV? Podívejte se na přehled aktivit a vzdělávacích materiálů, které jsme v minulých letech v rámci TMV nabízeli.


Hlavním záměrem TMV je zdůraznit stále se zvyšující význam mediálního vzdělávání, jež vede k aktivnímu a zodpovědnému občanství. Aktivitami TMV dlouhodobě podporujeme školy, které hrají v takovém úsilí nezastupitelnou roli.

 

Podívat se na minulé ročníky TMV

 

Bulletin mediálního vzdělávání

Chcete dostávat pravidelnou dávku inspirace k mediálnímu vzdělávání?

Přihlaste se k odběru Bulletinu mediálního vzdělávání, rozesíláme jej 2x měsíčně e-mailem.

 

Chci odebírat Bulletin

 

Pokud máte jakýkoli dotaz, napište nám na e-mail: tmv@jsns.cz.

 
Děkujeme všem partnerům, kteří dlouhodobě Týdny mediálního vzdělávání podporují.
Zpřístupnění filmů žákům

 

Upozornění pro vyučující

Všichni vyučující, kteří mají bezplatnou registraci na našem portále, mohou zpřístupnit jakýkoliv film žákům.

Volbou Zpřístupnit žákům zahrnutou u všech lekcí, je možné vygenerovat přístupové údaje pro žáky.