Týdny mediálního vzdělávání 2022 skončily

Šestý ročník Týdnů mediálního vzdělávání, který provázela kampaň na podporu mediální gramotnosti, je u konce. Do projektu, který pořádáme s cílem rozvíjet mediální gramotnost žáků a studentů na českých školách a zároveň šířit povědomí o možnostech mediálního vzdělávání v Česku, se v letošním ročníku zapojilo 160 škol a skrze ně přes 7000 žáků a studentů.  

Online kurzy a další nové výukové materiály

Letošní Týdny mediálního vzdělávání probíhaly od 9. května do 17. června. Připravili jsme pro vás nové materiály a několik doprovodných aktivit. Všechny materiály můžete i nadále zdarma používat ve výuce:


Pěstujeme mediální gramotnost

Týdny mediálního vzdělávání jsou také osvětová akce. Na nutnost pěstování mediální gramotnosti jsme proto poukazovali v mediální kampani. V ní jsme využili printové formáty, naše vizuály se objevily v několika krajských městech celé republiky, skrz síť Google Ads a bannery v médiích jsme oslovovali uživatele internetu. Nemalou součástí kampaně byla také reklama v rádiích a tři videospoty. Celá kampaň vedla na podstránku www.pestujememedialnigramotnost.cz, kterou mohou nadále zájemci využívat pro rozvoj mediální gramotnosti hravou formou.

 

PROZKOUMEJTE MEDIÁLNÍ HERBÁŘ


Komu jsou Týdny mediálního vzdělávání určeny? 

Týdny mediálního vzdělávání (TMV) jsou pro žáky základních a středních škol. Připravené materiály mohou zdarma využít jak vyučující, tak rodiče (a to buď ve spolupráci s učiteli, anebo zcela samostatně – prostě si materiály společně projít doma s dětmi). Letos se koná již šestý ročník TMV.

Co je cílem Týdnů mediálního vzdělávání?

Média prostupují všemi sférami našeho života a čerpáme z nich většinu informací. Rozvoj digitálních technologií klade na všechny, kteří se chtějí v mediálním světě orientovat a sebejistě pohybovat, stále vyšší nároky. Jsou k tomu potřeba znalosti a dovednosti, které spadají do oblasti mediálního vzdělávání. 
Týdny mediálního vzdělávání pořádáme s cílem rozvíjet mediální gramotnost a posilovat kritické myšlení žáků a studentů základních a středních škol v celé České republice.

 

Pokud máte jakýkoli dotaz, napište nám na e-mail: tmv@jsns.cz.


Mediální partneři Týdnů mediálního vzdělávání 2022