Týdny mediálního vzdělávání 2021

Termín: 10. května - 18. června 2021

Připravujeme pátý ročník Týdnů mediálního vzdělávání (TMV), který proběhne v online podobě v termínu 10. 5.–18. 6. Nabídneme Vám materiály i aktivity (nejen) do výuky mediální výchovy, jež budou snadno dosažitelné pro školy i rodiče.

Média prostupují všemi sférami našeho života a čerpáme z nich většinu informací. Rozvoj digitálních technologií klade na všechny, kteří se chtějí v mediálním světě orientovat a sebejistě pohybovat, stále vyšší nároky. Jsou k tomu potřeba znalosti a dovednosti, které spadají do oblasti mediálního vzdělávání.

Týdny mediálního vzdělávání pořádáme s cílem rozvíjet mediální gramotnost a posilovat kritické myšlení žáků a studentů základních a středních škol v celé České republice.

Na co se můžete letos těšit?

Jaké materiály a aktivity připravujeme pro letošní online nabídku TMV?

Těšit se můžete na následující:

  • digitální hru DigiStories k výuce kyberšikany,
  • vzdělávací pořad Mediální ring 2, který doplníme o audiovizuální lekce a další interaktivní nástroje,
  • online debatu s novináři,
  • bonusový balíček pro učitele s našimi materiály do výuky,
  • a další vzdělávací materiály a aktivity k mediálnímu vzdělávání.

Kompletní nabídku zveřejníme 10. května, tj. v den zahájení Týdnů mediálního vzdělávání. Všechny materiály a aktivity budou k dispozici zdarma.

Komu je projekt určen? 

Týdny mediálního vzdělávání jsou pro žáky základních a středních škol. Připravené materiály mohou zdarma využít jak vyučující, tak rodiče (a to buď ve spolupráci s učiteli, anebo zcela samostatně – prostě si materiály společně projít doma s dětmi).

Kdo za Týdny mediálního vzdělávání stojí?

Projekt Týdny mediálního vzdělávání pořádá JSNS, který je jedním ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni. Už od roku 2001 pomáhá českým vyučujícím a školám vést žáky a studenty k zodpovědnosti, aktivitě a zájmu o svět kolem nás. Všechny materiály připravují zkušení metodici. Přečtěte si, jak pracujeme.

Hlavním záměrem TMV je zdůraznit stále se zvyšující význam mediálního vzdělávání, jež vede k aktivnímu a zodpovědnému občanství. Aktivitami TMV dlouhodobě podporujeme školy, které hrají v takovém úsilí nezastupitelnou roli.

Máte zájem dostávat aktuální informace z první ruky?

Přihlaste se k odběru Bulletinu mediálního vzdělávání.

Pokud máte jakýkoli dotaz, napište nám na e-mail: tmv@jsns.cz.

Minulé ročníky

Zajímá vás, co se dělo uplynulé čtyři ročníky Týdnů mediálního vzdělávání? Podívejte se na přehled aktivit a vzdělávacích materiálů, které jsme v minulých letech v rámci TMV nabízeli.

Více informací

 

Děkujeme všem partnerům, kteří dlouhodobě Týdny mediálního vzdělávání podporují. Přehled všech partnerů najdete zde.