Týdny mediálního vzdělávání 2021 skončily, materiály však můžete využívat i nadále!

 
Pravda a lež. Den co den svádí v mediálním ringu souboj. A záleží na každém z nás, kdo se stane vítězem. V letošních Týdnech mediálního vzdělávání, které se konaly od 10. května do 18. června, jsme představili aktivity a materiály, které vyučujícím, jejich žákům i  studentům a také široké veřejnosti pomohli a i nadále budou pomáhat lépe se zorientovat v mediálních zápasech, rozeznávat fakta od lživých tvrzenírozhodnout, kdo zvítězí.
 
Jedním z nových materiálů představených během letošních TMV byl pořad o problematice mediálního prostředí Mediální ring 2. „Moc se mi líbí. Je to svižné a srozumitelné,“ napsala o pořadu vyučující Andrea Baumannová z hodonínského gymnázia. Druhou velkou novinkou byla interaktivní videohra DigiStories: Nela. Tu ve výuce vyzkoušel pedagog Jan Smrtka ze ZŠ Výsluní v Uherském Brodě: „Víc takových aktivit. Žáky hra hodně zaujala. Chtěli pokračování a další podobné aktivity.“ 

Novinky, které přinesly Týdny mediálního vzdělávání 2021 a vy je můžete stále využívat:

Vzdělávací pořad Mediální ring 2

Žhavou novinkou je pětidílný vzdělávací pořad Mediální ring 2, který volně navazuje na úspěšný Kovyho mediální ring.
Ke každému dílů najdete interaktivní kvízy a audiovizuální lekce do výuky.

 

 

 

 

 

 

 

Videohra DigiStories: Nela

Výuková hra k tématu kyberšikany. DigiStories: Nela je první audiovizuální lekce na našem portále, která vzdělává pomocí videohry.

 

 

 

 

 

 

 

Záznam debaty PRAVDA vs. LEŽ

V debatě na téma PRAVDA vs. LEŽ diskutovali přední čeští novináři dezinformacích a jejich problematice a zároveň radili studentům, jak se vyznat ve světě médií.

Online kvíz pro žáky: Co víte o digitálním světě

Máte rádi animovaný seriál V digitálním světě? Nabízíme k němu také zábavný online kvíz. Dávali vaši žáci při sledování seriálu pozor? Udělejte učení zábavnější a vyzkoušejte, co vaši žáci ví o digitálním světě!

Komu jsou Týdny mediálního vzdělávání určeny

Týdny mediálního vzdělávání jsou pro žáky základních a středních škol. Připravené materiály mohou zdarma využít jak vyučující, tak rodiče (a to buď ve spolupráci s učiteli, anebo zcela samostatně – prostě si materiály společně projít doma s dětmi).

Co je cílem Týdnů mediálního vzdělávání?

Média prostupují všemi sférami našeho života a čerpáme z nich většinu informací. Rozvoj digitálních technologií klade na všechny, kteří se chtějí v mediálním světě orientovat a sebejistě pohybovat, stále vyšší nároky. Jsou k tomu potřeba znalosti a dovednosti, které spadají do oblasti mediálního vzdělávání. 
Týdny mediálního vzdělávání pořádáme s cílem rozvíjet mediální gramotnost a posilovat kritické myšlení žáků a studentů základních a středních škol v celé České republice.


Minulé ročníky

Týdny mediálního vzdělávání se letos konaly popáté. Zajímá vás, co se dělo uplynulé čtyři ročníky TMV? Podívejte se na přehled aktivit a vzdělávacích materiálů, které jsme v minulých letech v rámci TMV nabízeli.


Hlavním záměrem TMV je zdůraznit stále se zvyšující význam mediálního vzdělávání, jež vede k aktivnímu a zodpovědnému občanství. Aktivitami TMV dlouhodobě podporujeme školy, které hrají v takovém úsilí nezastupitelnou roli.

 

Podívat se na minulé ročníky TMV

 

Bulletin mediálního vzdělávání

Chcete dostávat pravidelnou dávku inspirace k mediálnímu vzdělávání?

Přihlaste se k odběru Bulletinu mediálního vzdělávání, rozesíláme jej 2x měsíčně e-mailem.

 

Chci odebírat Bulletin

 

Pokud máte jakýkoli dotaz, napište nám na e-mail: tmv@jsns.cz.

 
Děkujeme všem partnerům, kteří dlouhodobě Týdny mediálního vzdělávání podporují.