Výukové plakáty

Výukové plakáty hravou formou přibližují různá mediální témata. Doprovází je texty, které přináší základní informace k tématům jednotlivých plakátů, spolu s odkazy na výukové aktivity. Nabízíme dvě sady výukových plakátů k mediálnímu vzdělávání.

O pravdu?

Sada devíti plakátů poutavou formou přibližuje témata jako zpravodajství, manipulace obrazem, nenávistné projevy (hate speech) a bezpečnost na internetu, fake news, reklama, propaganda či ověřování informací.

 

Celá sada

Mediální gramotnost se vyplatí

Tři plakáty vybízí žáky vyřešit úlohy týkající se konspiračních teorií, posuzování důvěryhodnosti informací, digitální stopy, přesvědčovacích technik reklamy či nakupování na internetu.

 

Celá sada

Vyučující nás mohou v případě zájmu o tištěnou verzi plakátů kontaktovat na mv@jsns.cz.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.