Minulé ročníky

Zajímá vás, co se dělo během uplynulých sedmi ročníků Týdnů mediálního vzdělávání (TMV)? Podívejte se na přehled aktivit a vzdělávacích materiálů, které jsme v minulých letech v rámci TMV nabízeli.
Hlavním záměrem TMV je zdůraznit stále se zvyšující význam mediálního vzdělávání, jež vede k aktivnímu a zodpovědnému občanství. Aktivitami TMV dlouhodobě podporujeme školy, které hrají v takovém úsilí nezastupitelnou roli.

Týdny mediálního vzdělávání 2023

Sedmý ročník Týdnů mediálního vzdělávání (TMV) proběhl od 22. 5. – 16. 6. 2023 a zaměřil se na to, jak vznikají zprávy a co obnáší kvalitní novinářská práce. Nejen o těchto témat diskutovali přímo na školách novináři se studenty.

Více informací

Týdny mediálního vzdělávání 2022

Během šestého ročníku Týdnů mediálního vzdělávání jsme pro vás připravili řadu nových výukových materiálů, díky nimž můžete rozvíjet kritické myšlení a mediální gramotnost žáků a studentů. Zapojilo se celkem 160 škol a skrze ně přes 7000 mladých lidí.

Více informací

Týdny mediálního vzdělávání 2021

Mediální ring, kvízy i videohra! Týdny mediálního vzdělávání 2021 nabídly hned několik nových vzdělávacích materiálů připravených do výuky.

Viděli jste už nový pořad o mediálním prostředí, zahráli si se žáky videohru k prevenci kyberšikany, zhlédli debatu odborníků či otestovali znalosti svých žáků v online kvízu o digitálním světě?

Rozhodněte, kdo zvítězí! – nadčasové motto pátého ročníku TMV připomnělo, že záleží na každém z nás, zda věčný mediální souboj vyhraje pravda, nebo lež. 

Více informací

Týdny mediálního vzdělávání 2020

Mediální gramotnost se vyplatí. To bylo hlavní motto čtvrtého ročníku Týdnů mediálního vzdělávání (TMV), do kterého se mohli vedle učitelů zapojit i rodiče. Připravili jsme audiovizuální lekce, kvízy, seriály, e-cvičebnice, videa, online debaty a další aktivity. Vše dostupné v online podobě.

Více informací

Týdny mediálního vzdělávání 2019

Třetí ročník Týdnů mediálního vzdělávání navázal na úspěšné předešlé dva ročníky a opět nabídl školám zajímavé aktivity zaměřené na rozvoj kritického myšlení a mediální gramotnosti žáků a studentů po celé České republice.

Více informací

Týdny mediálního vzdělávání 2018

Motto ročníku 2018 O pravdu? připomínalo důležitost rozpoznání pravdivých a důvěryhodných informací v době, kdy se na sociálních sítích rychle šíří značné množství nepravdivých zpráv.

Více informací

Týdny mediálního vzdělávání 2017

První ročník Týdnů mediálního vzdělávání nesl motto NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ. Chtěli jsme tím zdůraznit, že v době, která bývá označována jako „postfaktická“, a v situaci, kdy tradiční masová média ztrácejí váhu, kdy po internetu kolují statisíce „hoaxů“ a „fake news“ a každý den probíhá zápas mezi pravdou a lží, nesmíme na hledání pravdy rezignovat. Mezi fakty a dezinformacemi není často snadné rozlišovat, přesto se o to musíme snažit.

Více informací

 

               Chci odebírat Bulletin

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.