Minulé ročníky

Zajímá vás, co se dělo uplynulé čtyři ročníky Týdnů mediálního vzdělávání (TMV)? Podívejte se na přehled aktivit a vzdělávacích materiálů, které jsme v minulých letech v rámci TMV nabízeli.
Hlavním záměrem TMV je zdůraznit stále se zvyšující význam mediálního vzdělávání, jež vede k aktivnímu a zodpovědnému občanství. Aktivitami TMV dlouhodobě podporujeme školy, které hrají v takovém úsilí nezastupitelnou roli.

Týdny mediálního vzdělávání 2020

Mediální gramotnost se vyplatí. To bylo hlavní motto čtvrtého ročníku Týdnů mediálního vzdělávání (TMV), do kterého se mohli vedle učitelů zapojit i rodiče. Připravili jsme audiovizuální lekce, kvízy, seriály, e-cvičebnice, videa, online debaty a další aktivity. Vše dostupné v online podobě.

Více informací

Týdny mediálního vzdělávání 2019

Třetí ročník Týdnů mediálního vzdělávání navázal na úspěšné předešlé dva ročníky a opět nabídl školám zajímavé aktivity zaměřené na rozvoj kritického myšlení a mediální gramotnosti žáků a studentů po celé České republice.

Více informací

Týdny mediálního vzdělávání 2018

Motto ročníku 2018 O pravdu? připomínalo důležitost rozpoznání pravdivých a důvěryhodných informací v době, kdy se na sociálních sítích rychle šíří značné množství nepravdivých zpráv.

Více informací

Týdny mediálního vzdělávání 2017

První ročník Týdnů mediálního vzdělávání nesl motto NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ. Chtěli jsme tím zdůraznit, že v době, která bývá označována jako „postfaktická“, a v situaci, kdy tradiční masová média ztrácejí váhu, kdy po internetu kolují statisíce „hoaxů“ a „fake news“ a každý den probíhá zápas mezi pravdou a lží, nesmíme na hledání pravdy rezignovat. Mezi fakty a dezinformacemi není často snadné rozlišovat, přesto se o to musíme snažit.

Více informací
Zpřístupnění filmů žákům

 

Upozornění pro vyučující

Všichni vyučující, kteří mají bezplatnou registraci na našem portále, mohou zpřístupnit jakýkoliv film žákům.

Volbou Zpřístupnit žákům zahrnutou u všech lekcí, je možné vygenerovat přístupové údaje pro žáky.