Týdny mediálního vzdělávání 2022

Během šestého ročníku Týdnů mediálního vzdělávání jsme pro vás připravili řadu nových výukových materiálů, díky nimž můžete rozvíjet kritické myšlení a mediální gramotnost žáků a studentů. Zapojilo se celkem 160 škol a skrze ně přes 7000 mladých lidí.

Týdny mediálního vzdělávání jsou však také osvětovou akcí. Na nutnost pěstování mediální gramotnosti jsme proto poukazovali v mediální kampani, ve které jsme využili rúzné printové formáty a naše vizuály se objevily v několika krajských městech celé republiky. Uživatele internetu jsme oslovovali skrz síť Google Ads a bannery v médiích. Nemalou součástí kampaně byla také reklama v rádiích a tři videospoty. Celá kampaň vedla na podstránku pestujememedialnigramotnost.jsns.cz, kterou nadále můžete využívat pro rozvoj mediální gramotnosti hravou formou.

Online kurzy mediálního vzdělávání

Pět témat, pět interaktivních videokurzů. To jsou Online kurzy mediální vzdělávání - série samostatných kurzů, ve kterých si vy i vaši žáci můžete zábavnou a poutavou formou prohloubit či zopakovat znalosti v oblasti dezinformací, kyberbezpečí, zpravodajství, marketingu a reklamysociálních bublin.

 

Dozvědět se o kurzech víc

O médiích

Připravili jsme pro vás tři audiovizuální lekce, které jasnou a zábavnou formou představují základy fungování médií. Lekce jsou založené na svěžím vzdělávacím pořadu od australské veřejnoprávní televize ABC.

 

Podívat se na lekce

Hledá se novinář (lekce + brožura)

Učte žáky vlastním prožitkem! Díky metodě learning by doing se jednoduše ocitnou v kůži novinářů a poznat tak, co v praxi práce žurnalistů obnáší. Zkuste s nimi natočit vlastní reportáž, vzdělávací video nebo vést rozhovor. Žáci tak mohou získat klíčové dovednosti a kompetence a pochopit, jak funguje svět médií.

 

Prohlédnout si lekce

Debata novinářů na téma Práce válečného zpravodaje

Debatu na téma Práce válečného zpravodaje, která se uskutečnila v pátek 20. května dopoledne, jsme živě streamovali a vy si ji můžete kdykoliv pustit ze záznamu. Moderátorka i žáci se ptali například na to, co práce válečného zpravodaje obnáší a jaká jsou její specifika, na co si reportéři musí dávat pozor apod.

 

Zhlédnout záznam debaty

 

 

Mediální partneři Týdnů mediálního vzdělávání 2022