Online debata: Práce válečného zpravodaje

K Týdnům mediálního vzdělávání každoročně patří debaty žáků s novináři na školách po celé České republice. My vám letos opět nabízíme možnost zúčastnit se se svou třídou interaktivní online debaty a pokládat otázky zkušeným novinářům. Tentokrát v pátek 20. května dopoledne na téma Práce válečného zpravodaje.

TÉMA: Práce válečného zpravodaje

  • Co práce válečného zpravodaje obnáší? Jaká jsou její specifika?
  • Liší se práce reportéra, který píše do novin a reportéra, který přináší informace pomocí rozhlasu?
  • Na co si reportéři musí dávat pozor?

 

KDY: pátek 20. května od 10 hodin

KDE: online, na této webové stránce a na Facebooku JSNS


Debata se uskuteční na Základní škole Kunratice za přítomnosti tamějších žáků a bude živě streamovaná. V průběhu debaty a také několik dní předem budete moci vy i vaši žáci pokládat hostům otázky na cokoliv, co vás na práci válečných zpravodajů zajímá, a to skrze aplikaci Sli.do na této webové stránce níže.

 

VÝZVA: Vyzvěte své žáky, aby své otázky nahráli na video a poslali nám je. Krátké video dotazy nám žáci mohou posílat do středy 18. května do 15 hodin skrze jakoukoliv online úschovnu na e-mail tmv@jsns.cz. Do e-mailu stačí připsat jméno a příjmení, věk a školu. Vybrané otázky budou součástí přímého přenosu debaty, tak využijte této jedinečné příležitosti!

Hosté

Těšit se můžete na tři zkušené zpravodaje:

Ivana Svobodová

novinářka, Respekt

 

Moderátorka

Nora Fridrichová

moderátorka, Česká televize

Ľubomír Smatana

reportér, Český rozhlas

Jakub Plíhal

fotograf, Aktuálně.cz

Ptejte se hostů už teď

 

 

Leták k debatě ke stažení

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.