Mediální vzdělávání

Mediální ring 2

Pětidílný pořad Mediální ring 2 otevírá atraktivní formou pět důležitých témat mediálního vzdělávání – sociální sítě, zpravodajství, reklama a marketing, dezinformace a kyberbezpečí. Součástí každého dílu je úvod do tématu, anketa mezi žáky, analýzy vybraných kauz a vystoupení mediálního odborníka. Pořadem provází dvojice mladých herců, novinář Martin Veselovský a také populární youtuber Kovy. S ním je možné se setkat také v Kovyho mediálním ringu –nejsledovanějším mediálněvzdělávacím pořadu portálu JSNS.CZ. Jednotlivá videa pořadu Mediální ring 2 mezi sebou nejsou obsahově provázaná, není tedy nutné je sledovat v pevně daném pořadí, každý díl je samostatnou audiovizuální lekcí.

V roce 2022 vznikla interaktivní série Online kurzy mediálního vzdělávání, která navazuje na témata Mediálního ringu 2 a využívá úryvky z jeho dílů.

Online kurzy mediálního vzdělávání

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.