Mediální vzdělávání

Mediální ring 2

Pětidílný pořad Mediální ring 2 otevírá atraktivní formou pět důležitých témat mediálního vzdělávání – sociální sítě, zpravodajství, reklama a marketing, dezinformace a kyberbezpečí. Součástí každého dílu je úvod do tématu, anketa mezi žáky, analýzy vybraných kauz a vystoupení mediálního odborníka. Pořadem provází dvojice mladých herců, novinář Martin Veselovský a také populární youtuber Kovy. S ním je možné se setkat také v Kovyho mediálním ringu –nejsledovanějším mediálněvzdělávacím pořadu portálu JSNS.CZ. Jednotlivá videa pořadu Mediální ring 2 mezi sebou nejsou obsahově provázaná, není tedy nutné je sledovat v pevně daném pořadí, každý díl je samostatnou audiovizuální lekcí.

V roce 2022 vznikla interaktivní série Online kurzy mediálního vzdělávání, která navazuje na témata Mediálního ringu 2 a využívá úryvky z jeho dílů.

Online kurzy mediálního vzdělávání

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.