Jeden svět

Nabízíme program pro školy v rámci festivalu.

Koordinátorka školních projekcí

Linda Šilingerová

Festival Jeden Svět - projekce pro školy, Cena Gratias Tibi

E-mail: linda.silingerova@jsns.cz

Tel.: 603 290 152

Každoročně na jaře tisíce žáků a studentů vyráží do kin na největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě.  Jeden svět přináší příběhy lidí z různých koutů planety a otevírá důležitá témata z oblasti lidských práv, jako například život v nedemokratických režimech, válečné konflikty nebo nejrůznější sociální či environmentální témata.

Součástí Jednoho světa jsou i speciální dopolední projekce vybraných filmů pro základní a střední školy a to ve všech festivalových městech po celé České republice. Po projekcích filmů následují debaty s odborníky, kde se mladí diváci dozví více o tématu a mají možnost vyjádřit svůj názor. 

Letošní 25. ročník festivalu Jeden svět a jeho školní část se bude konat v termínu 20. - 30. 3. 2023 po celé České republice. V některých regionálních městech se termíny můžou lišit. Brzy zveřejníme podrobné informace včetně letošní nabídky filmů.

 

„Mnozí žáci se v promítaných filmech našli, viděli tam sebe z venku, bylo úžasné to pozorovat. Po návratu do školy s odstupem a v soukromí našeho třídně-rodinného kolektivu se rozmluvili ještě víc. Povídáme si o tom, diskutujeme, chceme kreslit a malovat. Jeden ze sociálních spotů nás natolik zasáhl, že jsme se rozhodli zapojit do dalšího projektu JSNS, abychom s problémem aktivně něco dělali.“

 

Zdeňka Míčová
ZŠ Lukavice, Olomouc

Festival Jeden svět je velkým přínosem nejen pro žáky, ale i pro mě. Navštěvujeme ho od doby, kdy se v našem městě koná a zatím se nám nestalo, že by nás dokument neoslovil. Mám radost, když slyším žáky si o filmu povídat i cestou z projekce do školy. A to se děje vždycky.

 

Alice Bartoňová
Gymnázium U Balvanu, Jablonec nad Nisou

16. ledna 2023

Známe termíny letošních školcích projekcí

S blížícím se začátkem druhého pololetí se blíží i festival Jeden svět. Školní projekce se budou letos konat ve dnech 20. až 30. března, přičemž registrace na...

Číst celé

30. září 2022

Vyhlašujeme výherce výtvarné soutěže Jeden svět 2022

I letos jsme v rámci festivalu Jeden svět vyhlásili výtvarnou soutěž JEDEN SVĚT DĚTEM pro všechny diváky školních projekcí do 13 let. Soutěžící kreslili obrázky na téma filmů,...

Číst celé

1. dubna 2022

Festival Jeden svět v Praze slavnostně zakončen, školní projekce v regionech jedou dál

Festival Jeden svět, který se po dvou letech vrátil fyzicky do kin, byl v Praze slavnostně ukončen. Přesouvá se ale do dalších 24 českých měst, kde se bude s promítáním pokračovat i v...

Číst celé
Mávání na promítače, aby pustil další film, je velmi oblíbená disciplína.

9. března 2022

Využijte poslední volná místa na projekcích Jeden svět

Nestačili svou třídou přihlásit na školní projekce v Praze nebo byste chtěli navýšit kapacity, máme pro vás tipy, kde jsou ještě stále volná místa!

Číst celé

Partneři projektu


Mediální partneři projektu

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.