Jeden svět

Pořádáme dopolední projekce pro školy v rámci festivalu.

Jeden svět - školní projekce

Každoročně na jaře můžete vyrazit se svými žáky a studenty do kina na největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě.

Letos proběhl již 19. ročník Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět, který se z Prahy přesunul do dalších 32 měst České republiky. Festival přináší příběhy lidí z různých koutů planety a otevírá důležitá témata z oblasti lidských práv, jako například život v nedemokratických režimech, válečné konflikty nebo nejrůznější sociální témata.

Součástí Jednoho světa ve všech festivalových městech jsou i speciální dopolední projekce vybraných filmů pro základní a střední školy. Po filmech následují debaty, kde se mladí diváci dozví více o tématu filmu a mají možnost vyjádřit svůj názor. Pro více informací o termínech v Praze i regionech přejděte do sekce Jak se přihlásit.

„Žáci se na festival těší nejen proto, protože je to vybočení z rutiny, ale zejména proto, že se věnuje aktuálním tématům, o kterých se třeba ani jinak nedozvědí..."

Magdaléna Kovářová
Ústí nad Orlicí

8. června 2017

Nepropásněte uzávěrku výtvarné soutěže

Navštívili jste se svou třídou školní projekce festivalu Jeden svět? Namalujte obrázky k filmům a zúčastněte se Výtvarné soutěže Jeden svět dětem, kterou tradičně...

Číst celé

17. dubna 2017

Letos školní projekce navštívilo přes 57 tisíc diváků

Dopolední projekce pro školy v rámci Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět 2017 jsou u konce. Mladí diváci mohli zhlédnout filmy s tematikou lidských práv, stáří či života s...

Číst celé

23. března 2017

ROZHOVOR: Potěšilo mě, kolik projektů mladí lidé v Česku dělají, říká Jakub Čech

Šestnáctiletý Jakub Čech toho i přes svůj poměrně nízký věk dokázal jako aktivní občan víc než mnoho dospělých. Zajímá se o veřejné dění a ve svém rodném Prostějově...

Číst celé

16. března 2017

Jeden svět se přesouvá do regionů

Festival Jeden svět a jeho školní projekce jsou v Praze úspěšně za námi. My ale nesmutníme, protože festivalovou štafetu přebírá 32 dalších měst po celé České republice. 

Číst celé

Partneři projektu