Jeden svět

Pořádáme dopolední projekce pro školy v rámci festivalu.

Jeden svět - školní projekce

Vezměte své žáky a studenty do kina na největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě.

Letos na jaře se uskuteční již 19. ročník Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět, který tradičně probíhá v Praze a dalších 32 městech České republiky. Festival přináší příběhy lidí z různých koutů planety a otevírá důležitá témata z oblasti lidských práv, jako například život v nedemokratických režimech, válečné konflikty nebo nejrůznější sociální témata.

Součástí Jednoho světa ve všech festivalových městech jsou i speciální dopolední projekce vybraných filmů pro základní a střední školy. Po filmech následují debaty, kde se mladí diváci dozví více o tématu filmu a mají možnost vyjádřit svůj názor. Pro více informací o termínech v Praze i regionech přejděte do sekce Jak se přihlásit.

„Žáci se na festival těší nejen proto, protože je to vybočení z rutiny, ale zejména proto, že se věnuje aktuálním tématům, o kterých se třeba ani jinak nedozvědí..."

Magdaléna Kovářová
Ústí nad Orlicí

22. února 2017

Využijte poslední volná místa na pražských projekcích

Nestačili jste se se svou třídou přihlásit na školní projekce Jednoho světa v Praze? Máme pro vás tipy, kde jsou stále volná místa. Pro nejmenší z kategorie Jeden svět dětem pak...

Číst celé

20. února 2017

Literární soutěž uzavřena!

Uzavřeli jsme letošní literární soutěž. Do soutěže s Respektem, kterou pořádáme v rámci festivalu Jeden svět, jsme dostali celkem 71 prací! 

Číst celé

16. února 2017

Zveme vás na projekci pro vyučující

Bez vás, vyučujících, bychom naši práci v JSNS.CZ dělat nemohli. Přijměte proto od nás jako poděkování pozvánku na speciální projekci v rámci MFF Jeden svět.

Číst celé

10. února 2017

Prohlédněte si pražský program školních festivalových projekcí

Zveřejnili jsme pražský program školních projekcí festivalu Jeden svět 2017! Připravte se na start přihlašování (pondělí 13. 2. 2017 ve 14:00) a vyberte si dopředu film a termín...

Číst celé

Partneři projektu