Jeden svět

Pořádáme dopolední projekce pro školy v rámci festivalu.

Jeden svět - školní projekce

Každoročně na jaře můžete vyrazit se svými žáky a studenty do kina na největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě.

Letos proběhl již 19. ročník Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět, který se z Prahy přesunul do dalších 32 měst České republiky. Festival přináší příběhy lidí z různých koutů planety a otevírá důležitá témata z oblasti lidských práv, jako například život v nedemokratických režimech, válečné konflikty nebo nejrůznější sociální témata.

Součástí Jednoho světa ve všech festivalových městech jsou i speciální dopolední projekce vybraných filmů pro základní a střední školy. Po filmech následují debaty, kde se mladí diváci dozví více o tématu filmu a mají možnost vyjádřit svůj názor. Pro více informací o termínech v Praze i regionech přejděte do sekce Jak se přihlásit.

„Žáci se na festival těší nejen proto, protože je to vybočení z rutiny, ale zejména proto, že se věnuje aktuálním tématům, o kterých se třeba ani jinak nedozvědí..."

Magdaléna Kovářová
Ústí nad Orlicí

8. června 2017

Nepropásněte uzávěrku výtvarné soutěže

Navštívili jste se svou třídou školní projekce festivalu Jeden svět? Namalujte obrázky k filmům a zúčastněte se Výtvarné soutěže Jeden svět dětem, kterou tradičně...

Číst celé

17. dubna 2017

Letos školní projekce navštívilo přes 57 tisíc diváků

Dopolední projekce pro školy v rámci Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět 2017 jsou u konce. Mladí diváci mohli zhlédnout filmy s tematikou lidských práv, stáří či života s...

Číst celé

16. března 2017

Jeden svět se přesouvá do regionů

Festival Jeden svět a jeho školní projekce jsou v Praze úspěšně za námi. My ale nesmutníme, protože festivalovou štafetu přebírá 32 dalších měst po celé České republice. 

Číst celé

14. března 2017

Studentská porota vybrala nejlepší film

Čtyřčlenná studentská porota zvolila o víkendu nejlepší film z kategorie Jeden svět pro studenty. Stal se jím investigativní snímek Zemřít pro design americké režisérky Sue Williams.

Číst celé

Partneři projektu