Jeden svět

Pořádáme dopolední projekce pro školy v rámci festivalu.

Jeden svět - školní projekce

Každoročně na jaře můžete vyrazit se svými žáky a studenty do kina na největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě.

V roce 2018 proběhne jubilejní 20. ročník Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět, který se z Prahy přesune do dalších 36 měst České republiky. Festival přináší příběhy lidí z různých koutů planety a otevírá důležitá témata z oblasti lidských práv, jako například život v nedemokratických režimech, válečné konflikty nebo nejrůznější sociální témata.

Součástí Jednoho světa ve všech festivalových městech jsou i speciální dopolední projekce vybraných filmů pro základní a střední školy. Po filmech následují debaty, kde se mladí diváci dozví více o tématu filmu a mají možnost vyjádřit svůj názor. Pro více informací o termínech v Praze i regionech přejděte do sekce Jak se přihlásit.

„Žáci se na festival těší nejen proto, protože je to vybočení z rutiny, ale zejména proto, že se věnuje aktuálním tématům, o kterých se třeba ani jinak nedozvědí..."

Magdaléna Kovářová
Ústí nad Orlicí

20. února 2018

Představujeme vám studentskou porotu

Víte, že na festivalu Jeden svět zasedá kromě několika profesionálních porot také porota studentská? Každý rok vybíráme několik aktivních středoškoláků z různých koutů...

Číst celé

15. února 2018

Promítáme také pro rodiče s dětmi

Jste rodič a zajímá vás, jak probíhají naše školní projekce v rámci festivalu Jeden svět? Máte jedinečnou příležitost se na to podívat během speciálních projekcí pro rodiče s...

Číst celé

8. února 2018

Objednávejte pražské projekce, stále máme volná místa

Pokud jste se ještě nestihli přihlásit na festivalové školní projekce v Praze, máme pro vás dobrou zprávu, místa ještě jsou. Některé projekce jsme přidali úplně nově.

Číst celé

5. února 2018

Nevypínejte počítač, aktualizujeme systém

Festivalovým tématem roku 2018 je „aktualizace systému“. Tipnete si proč? 

Číst celé

Partneři projektu