Jeden svět

Pořádáme dopolední projekce pro školy v rámci festivalu.

Jeden svět - školní projekce

Každoročně na jaře můžete vyrazit se svými žáky a studenty do kina na největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě.

V roce 2018 jsme pořádali již 20. ročník Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět a to v Praze a dalších 36 městech České republiky. Festival přináší příběhy lidí z různých koutů planety a otevírá důležitá témata z oblasti lidských práv, jako například život v nedemokratických režimech, válečné konflikty nebo nejrůznější sociální témata.

Na festivalové projekce pro školy přišlo téměř 59 000 diváků a divaček, z toho 12 500 jich bylo v Praze.

Součástí Jednoho světa ve všech festivalových městech jsou i speciální dopolední projekce vybraných filmů pro základní a střední školy. Po filmech následují debaty, kde se mladí diváci dozví více o tématu filmu a mají možnost vyjádřit svůj názor.


„Žáci se na festival těší nejen proto, protože je to vybočení z rutiny, ale zejména proto, že se věnuje aktuálním tématům, o kterých se třeba ani jinak nedozvědí..."

Magdaléna Kovářová
Ústí nad Orlicí

10. října 2018

Výběr filmů z letošních projekcí je online

Nejžádanější filmy ze školních projekcí 2018 jsou k dispozici mezi AV lekcemi. Hadí dívka pro základní školy, Rádio Kobání a Mír s vámi pro střední školy. Podívejte se, co se v...

Číst celé

16. března 2018

V Praze je aktualizováno, přesouváme se do dalších měst

Jeden svět 2018 v Praze je za námi, ale přesouvá se do dalších 36 měst, promítat se bude od Karlových Varů až po Třinec.

Číst celé

5. března 2018

Známe vítězky studentské literární soutěže!

První tři místa studentské literární soutěže Jednoho světa na školách, pořádané ve spolupráci s týdeníkem Respekt, obsadily letos tři výherkyně. Ocenění a výhry jsme jim...

Číst celé

27. února 2018

Chystáte se na festival? Připravte se na projekci pomocí speciální AV lekce

Přihlásili jste se se svými žáky na školní projekce v rámci festivalu Jeden svět? Jdete poprvé a nevíte co vás čeká? Nebo jste již pravidelnými návštěvníky a zajímá vás jaké...

Číst celé

Partneři projektu