Soutěže

Výtvarná soutěž Jeden svět dětem 2022

Během festivalu Jeden svět každoročně vyhlašujeme ve spolupráci s Českou televizí Výtvarnou soutěž JEDEN SVĚT DĚTEM. Ta je určena žákům a žákyním do 13 let.

Zadání soutěže je jednoduché - nakreslit obrázek k filmu z kategorie Jeden svět dětem, který  děti viděly letos v kině na školních projekcích v jakémkoliv festivalovém městě.

Vítěze vybírala porota složená ze ze zástupců České televize, vzdělávacího programu JSNS a vybraného výtvarníka. Výběr nebyl opravdu jednoduchý, obrázků se sešlo celkem 600 z celé České republiky. Nejvíce děti zaujal bezpochyby film Berta a Wolfram, z kterého se nám sešlo nejvíce obrázků. Nakonec porota vybrala 11 výherců.

Vítězové výtvarné soutěže

Bertha a Wolfram - Ada Dušková, 10 let; Aneta Kolačanová, 13 let; Nella Rollerová, 12 let; Adéla Šemberová, 13 let a Zuzia Videira, 13 let

#lockdocks - Tobiáš Netušil, 11 let a Nina Stejskalová, 11 let

Jules a já - Magdalena Hubená, 13 let

Ostrov odpadů - Jirka Andrýs, 7 let; Jan Macek, 8 let; Lucka Marková, 8 let

 

 

 

Vítězové byly vyhlášeni 29. 9. 2022 v budově České televize, kde se mohli podívat do televizního zákulisí. Všem výhercům moc gratulujeme a děkujeme i všem zúčastněným za krásné obrázky.

 

Více informací

Výtvarná soutěž Jeden svět dětem 2020-2021

Výtvarnou soutěž jsme vzhledem epidemiologické situaci a uzavření škol pro rok 2020-2021 byli bohužel nuceni zrušit.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaše obrázky v příštím roce.

Více informací

Výtvarná soutěž Jeden svět dětem 2019

V rámci festivalu Jeden svět jsme už po několikáté vyhlásili výtvarnou soutěž. Zadáním soutěže bylo nakreslit obrázek k jakémukoliv filmu, který během festivalu děti zhlédly na školních projekcích a který je nějak zaujal.

Více informací

Výtvarná soutěž Jeden svět dětem 2018

Během festivalu Jeden svět jsme vyhlásili soutěž pro děti do 13ti let, které se zúčastnily školních projekcí. Děti mohly výtvarně zpracovat jakýkoli film, na kterém byly se školou v kině.

Více informací

Studentská literární soutěž Jednoho světa na školách 2018

PRAVDA vs. LEŽ

Do letošní literární soutěže, kterou pořádáme s týdeníkem Respekt, se zapojilo 73 studentů a studentek ve věku 15–20 let. Tématem letošního ročníku byla Pravda vs. Lež.

Více informací

Výtvarná soutěž Jeden svět dětem 2017

Během festivalu Jeden svět 2017 jsme vyhlásili každoroční Výtvarnou soutěž JEDEN SVĚT DĚTEM určenou žákům do 13 let. Zadání soutěže bylo opět jednoduché - nakreslit obrázek k filmu z kategorie Jeden svět dětem, který jsme promítali v kině na školních projekcích v jakémkoliv festivalovém městě.

Více informací

Studentská literární soutěž Jednoho světa na školách 2017

Do letošní literární soutěže, kterou pořádáme s týdeníkem Respekt, se zapojilo 71 žáků a studentů ve věku 15–20 let. Tématem letošního ročníku bylo Umění spolupráce.

Více informací

Výtvarná soutěž Jeden svět dětem 2016

Známe vítěze Výtvarné soutěže JEDEN SVĚT DĚTEM 2016.

I letos jsme během festivalu Jeden svět uspořádali ve spolupráci s Českou televizí výtvarnou soutěž JEDEN SVĚT DĚTEM určenou žákům do 13 let. Zadání soutěže bylo jasné - nakreslit obrázek k filmu z kategorie Jeden svět dětem v jakémkoliv festivalovém městě.

Více informací

Studentská literární soutěž Jednoho světa na školách 2016

Studentská literární soutěž na téma letošního festivalu Jeden svět Hledání domova je uzavřena.  Do soutěže se se přihlásilo 85 prací od studentů ve věku 15 až 20 let.

Letošními finalistkami literární soutěže Hledání domova se staly:

Více informací