Výtvarná soutěž Jeden svět dětem 2019

V rámci festivalu Jeden svět jsme už po několikáté vyhlásili výtvarnou soutěž. Zadáním soutěže bylo nakreslit obrázek k jakémukoliv filmu, který během festivalu děti zhlédly na školních projekcích a který je nějak zaujal.

Na začátku června porota vybrala ze spousty soutěžních obrázků 9 vítězných, na kterých se podílelo celkem 13 dětí. V porotě letos již podruhé zasedl Miloš Zvěřina (dramaturg programu ČT:D), Eliška Podzimková (výtvarnice) a Tereza Králová (Jeden svět na školách). 

Vítězové dostali od České televize věcné ceny a zúčastnili se exkurze v televizním zákulisí. Také byli součástí natáčení pořadu ČT:D Planeta Yó, kde měli možnost představit své obrázky. Díl se bude vysílat 10. září 2019.

Vítězové výtvarné soutěže

Monzunová show - Sofie (10 let), Vasilij (9 let), Rozálie (12 let)

Dulce - Šimon a Max (10 let), Vašek a Eliška (9 let)

Bašír v říši divů - Stanislav (9 let)

Miruna - Eliška a Natálie (12 a 11 let) 

Tanečník Skip - Adriana (12 let)

Jeden svět - Anežka a Eva (10 let)

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.