Studentská literární soutěž Jednoho světa na školách 2018

PRAVDA vs. LEŽ

Do letošní literární soutěže, kterou pořádáme s týdeníkem Respekt, se zapojilo 73 studentů a studentek ve věku 15–20 let. Tématem letošního ročníku byla Pravda vs. Lež.

Je možné v záplavě informací rozlišit pravdu od lži? Fakta od manipulací? Potřebujeme znát pravdu? Jakou roli v pomyslném souboji lži s pravdou sehrávají média a sociální sítě?

První tři místa studentské literární soutěže Jednoho světa na školách, pořádané ve spolupráci s týdeníkem Respekt, obsadily letos tři výherkyně. Ocenění a výhry jsme jim předali na slavnostním zahájení fetivalu Jeden svět v Lucerně. 

Výherkyněmi literární soutěže Jednoho světa na školách 2018 se staly:

  1. Šárka Löffelmannová – Antirasista, 19 let, Ústí nad Labem
  2. Kateřina Balcarová - Soudní přelíčení, 16 let, Třinec
  3. Barbora Buriancová - Čtyři životní lži, 16 let, Hranice

Všem vítězkám gratulujeme!

Vítězky od nás dostávají peněžité výhry a od týdenníku Respekt roční předplatné.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.