Výtvarná soutěž Jeden svět dětem 2018

Během festivalu Jeden svět jsme vyhlásili soutěž pro děti do 13ti let, které se zúčastnily školních projekcí. Děti mohly výtvarně zpracovat jakýkoli film, na kterém byly se školou v kině.

Vítěze vybrala začátkem září porota složená ze tří členů: Miloš Zveřina (dramaturg programu ČT:D), Michaela Režová (výtvarnice a animátorka) a Tereza Králová (JSNS). Porota měla těžkou práci, protože musela vyhodnotit přes 200 výtvarných děl z celé České republiky.

Vítězové dostali od České televize věcné ceny a exkurzi televizním zákulisí. Také se zúčastnili natáčení pořadu ČT:D Planeta Yó.

Vítězové v kategorii jednotlivců

Hadí dívka - Nikolka (8 let), Sebastien (7 let)

Lenno a jeho rybka - Eda (10 let), Jan (11 let)

Poklad - Zoja (13 let), Martin a Zuzana (13 let)

Poslouchám - Adam (12 let)

Rodinné řeznictví - Hana (13 let), Martin (12 let)

Rozárka a kuchařky bez domova - Roman (9 let), Tereza (11 let)

Oceněné kolektivní práce

Žáci a žákyně ZŠ Sedmikráska, Rožnov p. Radhoštěm (9-12 let) - 1, 2, 3, 4, 5

Žáci a žákyně ZŠ Zeleneč (9-10 let) - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.