Výtvarná soutěž Jeden svět dětem 2022

Během festivalu Jeden svět každoročně vyhlašujeme ve spolupráci s Českou televizí Výtvarnou soutěž JEDEN SVĚT DĚTEM. Ta je určena žákům a žákyním do 13 let.

Zadání soutěže je jednoduché - nakreslit obrázek k filmu z kategorie Jeden svět dětem, který uvidí děti v kině na školních projekcích v jakémkoliv festivalovém městě.

Obrázky s jasným označením na zadní straně (jméno, příjmení a věk autora a název školy) posílejte na adresu:

Člověk v tísni, o. p. s.
Šafaříkova 635/24
120 00, Praha 2

Obálku nadepište "Výtvarná soutěž Jeden svět 2022"

Vítěze vybere začátkem září porota složená ze ze zástupců České televize, vzdělávacího programu JSNS a vybraného výtvarníka či výtvarnice. Vítězové dostanou od České televize věcné ceny a exkurzi do televizního zákulisí. Vyhlášení vítězů proběhne v pořadu ČT:D Planeta Yó.

Budeme se těšit na vaše obrázky do 30. 6. 2022.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.