Stáhněte si leták s letošní festivalovou nabídkou:

Jeden svět 2021 - online nabídka filmů

V minulém ročníku jste měli možnost vybrané filmy z nabídky festivalového programu zhlédnout se svými žáky, alespoň online. Všechny filmy byly uzpůsobeny do tzv. audiovizuálních lekcí, kde mimo film jsou k dispozici i doprovodné aktivity a materiály.

Součástí loňského festivalu byl i Jeden svět vzdělává - povídání o filmech a lidských právech pro studenty a studentky. Na všechny debaty, které už proběhly se můžete podívat zde ze záznamu.

Jeden svět dětem

Filmy pro mladší žáky základních škol vybíráme s ohledem na jejich věk. Každý film je zpracován do audiovizuální lekce, kde najdete aktivity, informační texty a další doprovodné materiály a tipy, jak s tématy filmů pracovat v online i offline hodinách. Všechny filmy jsou opatřeny českým dabingem.

Jeden svět pro studenty a studentky

Vybrané filmy z programu Jednoho světa pro starší žáky základních a studenty středních škol. Ke všem filmům jsou vypracované aktivity, informační texty a další doprovodné materiály a tipy, jak s nimi následně pracovat. Připravili jsme pro vás i zajímavé online debaty s odborníky na dané téma či tvůrci a protagonisty. Všechny filmy budou opatřeny českými titulky. U každého snímku je uveden doporučený věk diváků.

Zpřístupnění filmů žákům

 

Upozornění pro vyučující

Všichni vyučující, kteří mají bezplatnou registraci na našem portále, mohou zpřístupnit jakýkoliv film žákům.

Volbou Zpřístupnit žákům zahrnutou u všech lekcí, je možné vygenerovat přístupové údaje pro žáky.