Jeden svět 2021 - online nabídka filmů

Letos máte možnost vybrané filmy z nabídky festivalového programu zhlédnout se svými žáky, alespoň online. Všechny filmy jsou uzpůsobeny do tzv. audiovizuálních lekcí, kde mimo film najdete i doprovodné aktivity a materiály. Festivalová nabídka je zpřístupněna v termínu od 10. května do 6. června 2021.

Pro zhlédnutí festivalových filmů musíte být přihlášeni na našem portálu. Pokud ještě nemáte účet na JSNS.CZ zaregistrujte se zde. Registrace vám zabere jen pár minut a je zcela zdarma.

Pokud si děláte starosti, že nebudete mít v hodině dostatek času na zhlédnutí celého filmu nebo byste jej potřebovali zadat za domácí úkol, využijte naší praktickou  pomůcku, díky níž můžete svým žákům zpřístupnit konkrétní film na čtrnáct dnů. Možnost Zpřístupnit žákům najdete po přihlášení a otevření stránky s vybranou audiovizuální lekcí, vpravo vedle přehrávače. Podívejte se na videonávod, jak na to.

Jeden svět dětem

Filmy pro mladší žáky základních škol vybíráme s ohledem na jejich věk. Každý film je zpracován do audiovizuální lekce, kde najdete aktivity, informační texty a další doprovodné materiály a tipy, jak s tématy filmů pracovat v online i offline hodinách. Všechny filmy jsou opatřeny českým dabingem.

Jeden svět pro studenty a studentky

Vybrané filmy z programu Jednoho světa pro starší žáky základních a studenty středních škol. Ke všem filmům jsou vypracované aktivity, informační texty a další doprovodné materiály a tipy, jak s nimi následně pracovat. Připravili jsme pro vás i zajímavé online debaty s odborníky na dané téma či tvůrci a protagonisty. Všechny filmy budou opatřeny českými titulky. U každého snímku je uveden doporučený věk diváků.