Výtvarná soutěž Jeden svět dětem 2023

Známe vítěze a vítězky výtvarné soutěže 25. ročníku festivalu Jeden svět. Tu každoročně vyhlašujeme ve spolupráci s Českou televizí. Zadáním soutěže je nakreslit obrázek k jakémukoliv filmu z kategorie Jeden svět dětem, který během festivalu děti viděly na školních projekcích a který je nejvíce zaujal.
 

    

     

Do soutěže nám letos přišlo 452 obrázků z celé České republiky. Porota ve složení: Jana Kozojedová z Česká televize, Lenka Lovicarová, výkonná ředitelka festivalu a kolegyně Linda Šilingerová z Jednoho světa na školách vybrala vítězné práce 11 dívek a chlapců. Rozhodování bylo letos opravu složité, protože všechny obrázky byly velice pěkné.

 

Vítězové a vítězky:

Sebastian Peták, Lesní škola a škola země, Řevnice

Ema Findová, ZŠ Znojmo, Mládeže 3

Nela Janoušková, ZŠ Jára Cimrnana

Zuzana Jordánová, ZŠ Znojmo, Mládeže 3

Dominika Kořínková, ZŠ Znojmo, Mládeže 3

Justýna Krátká, ZŠ a SŠ Církevní , Plzeň

Marie Mayerová, ZŠ Plzeň, Skupova 22

Aneta Zahradníčková, ZŠ Znojmo, Mládeže 3

Martin Kroupa, ZŠ Mšeno, Boleslavská 360

Adam Hořejší, ZŠ Kokonín, Jablonec nad Nisou

 

Vítězkám a vítězům moc gratulujeme a chceme poděkovat všem zúčastněným za jejich krásné obrázky. 

Díky České televizi se všichni výherci budou moci zúčastnit exkurze do zákulisí budovy ČT, kde také obdrží drobné tématické dárky. O slavnostní vyhlášení natočí reportáž Zprávičky.

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.