Hledá se LEADr.

Hledáme nové lídry občanské společnosti.

Informace

  Určeno pro: 17–25 let
  Leden - červen 2017
  Hledá se LEADr.
  www.hleda.se
  marianka.mackova@jsns.cz

Koordinátorka projektu

Marianka Macková

Koordinátorka projektu

E-mail: marianka.mackova@jsns.cz

Tel.: 226 200 416

Hledá se LEADr.

Hledáme mladé lidi, které zajímá, co by se v jejich obci/městě dalo zlepšit. Hledáme budoucí lídry a lídryně občanské společnosti a místní samosprávy, kteří se nebojí pustit do práce. Hledáme zkrátka ty, kteří se chtějí učit nové věci a uskutečnit své nápady.

PRO KOHO

Soutěž pro lidi ve věku 17–25 let, kteří se chtějí aktivně zapojit do dění ve svém okolí.

PROČ?

Hledá se LEADr. je vzdělávací soutěž, skrze kterou chceme mladé lidi motivovat k občanské angažovanosti. Chceme jim ukázat, že když mají skutečný zájem, dobrý nápad a ví, jak ho uskutečnit, mohou mnohé změnit k lepšímu.

Reagujeme tím na pocit mladých, kteří jsou často přesvědčeni, že sami nemohou  nic ve veřejném životě změnit, a nemá tedy cenu se o dění zajímat a jakkoli do něj zasahovat.

To chceme změnit prostřednictvím pozitivních příkladů a specifickým formátem soutěže.

CÍL

Vyhledání mladých lidí, kteří mají potenciál stát se lídry. Soutěž chápeme jako příspěvek k rozvoji naší společnosti, ke kultivaci společenského a politického prostředí a zlepšování kvality české demokracie.

Hledá se LEADr. není jednorázovou akcí. Náš záměr je položit základy dlouhodobé aktivity a v budoucnu sledovat její výsledky na poli komunální politiky a veřejně prospěšných projektů.

PRŮBĚH SOUTĚŽE

Workshopy

Úvodní kola soutěže jsou především vzdělávací.

  • Účastníci absolvují dva několikadenní workshopy, na kterých se zaměří na projektový management, správnou komunikaci, fundraising, vedení týmu, zvládání stresu. Dozví se vše podstatné o fungování místní samosprávy a proniknou do světa aktivismu na sociálních sítích.
  • Spolu s experty v oboru (projektového managementu, médií…) se ponoří do podrobnější přípravy svých projektů.
  • Na závěr soutěžící své projekty představí před porotou, která posoudí jejich všeobecný přehled, orientaci ve společenských a politických tématech, prezentační a rétorické dovednosti, schopnost obhájit si vlastní názor a předpoklad stát se lídrem.
Soutěž

Z  workshopů postoupí do závěrečných kol soutěže několik soutěžících. V každém z nich budou čelit výzvám podobným těm, se kterými se setkávají skuteční politici. Půjde například o tiskovou konferenci, účast na zasedání zastupitelstva nebo debatu.

Pořad na Stream.cz

O soutěži točíme pořad, na který se mohou online koukat všichni naši fanoušci od dubna 2017. Díly z uplynulého ročníku můžete vidět taktéž na www.stream.cz.

VÝHRA

Vítěz získá finanční podporu pro svůj projekt a zahraniční stáž.

16. května 2017

Na Mamuta! Voláme spolu s letošní vítězkou Hledá se LEADr.

Vítězkou druhé řady soutěže Hledá se LEADr. se stala osmnáctiletá Sabina Nguyenová. Dívka s duší bojovnice se snaží o záchranu mamutího můstku v rodném Harrachově, který je...

Číst celé

9. května 2017

Hlasujte, kdo se stane letošním LEADrem!

Finalistky letošního ročníku soutěže Hledá se LEADr. se střetly v duelu moderovaném Václavem Moravcem. Až doteď o postupu soutěžících rozhodovala porota. Teď už je to na vás -...

Číst celé

2. května 2017

Jak rychle odpovídá Andrej Babiš na e-maily?

To se dozvíte ve 4. díle Hledá se LEADr., ve kterém se poslední tři soutěžící potkávají s vlivnými osobnostmi politické sféry. Podívejte se, o čem se bavila Andrea s Andrejem...

Číst celé

25. dubna 2017

Pusťte si 3. díl soutěže Hledá se LEADr.

Ve 3. díle soutěžního pořadu dostanou soutěžící náročný úkol - během dvou hodin uspořádat akci, která upozorní veřejnost na jejich projekty. 

Číst celé

Partneři projektu