Hudbou proti generačním rozdílům

Netradičním způsobem našli nejen společnou řeč, ale i zážitky a vzájemné obohacení žáci 6. třídy Základní školy v Deblíně se seniory v Domově sv. Alžběty v Žernůvce. Ve svém týmovém projektu Kdo jiný? se skupinka šesťáků rozhodla propojit generaci svých prarodičů s tou svojí. Prostřednictvím hudby.

Žáci si nejprve připravili teoretické prezentace s informacemi o svých oblíbených kapelách, zpěvácích, zpěvačkách. V další fázi svého projektu se snažili zjistit, jakou populární hudbu měla ráda generace jejich prarodičů v době svého mládí, tedy v 60.-80. letech. Kromě rozhovorů si žáci sestavili dotazník, se kterým oslovovali své babičky a dědečky a seniory v okolí. Podle odpovědí v dotazníku tým připravil a nacvičil hudební program a vystoupení pro seniory. Setkání s koncertem nazvané Populární hudba dvou generací se uskutečnilo 3. května v kapli Domova sv. Alžběty v Žernůvce. V první části programu žáci potěšili starší generaci produkcí vybraných populárních hitů z jejich mládí. V další části programu seniory čekalo seznámení se současnými populárními interprety. Na koncert v kapli Domova sv. Alžběty v Žernůvce dorazili nejen tamní klienti, ale i někteří jejich příbuzní. Všichni účastníci koncertu a setkání se shodli na tom, že populární hudba se velmi rychle mění a každý má trochu jiný vkus. Je to právě hudba, která dokáže překlenout generační rozdíly a která je vynikající příležitostí pro setkávání lidí různých věkových kategorií. Více informací o projektu a fotogalerii najdete na stránkách ZŠ Deblín.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.