Humanitární benefice studentů Masarykova gymnázia v Plzni

Není nám to jedno! je heslo, které studenti Masarykova gymnázia v Plzni spojili s humanitární benefiční akcí, kterou uspořádali 8. 2. 2013. Samotná akce a její úspěch je důkazem toho, že toto heslo nejen propagují, ale především naplňují. Jak říkají sami studenti: "Rádi bychom drobným dílem přispěli k řešení humanitárních potřeb obětí válečného konfliktu v Sýrii".

Studenti společně se svým učitelem naplánovali, připravili, zorganizovali a zrealizovali celovečerního benefiční program se spoustu doporovodných aktivit. Během večera se střídaly studentské hudební kapely, recitovalo se, probíhaly rozhovory s hosty – např. syrským spisovatelem a novinářkou. Studenti také promítali dokument, který spolu se svým učitelem natočili v roce 2008 při cestování po Sýrii, kdy ještě Sýrie netrpěla válečným konfliktem. Bylo možné si zakoupit fotografie z této cesty nebo se nechat vyfotit v tradičním oděvu.

Jak celý nápad vznikl, rozhovory s účinkujícími, blok My a Sýrie, Sýrie a my a mnoho dalších zajímavostí najdete v bulletinu, který připravili studenti v rámci mediálního semináře k příležitosti benefiční akce. Také se můžete podívat na program a fotografie z benefice a na zvací promo-video.

Veškerý výtěžek z akce 21 375 Kč zaslali organizátoři na humanitární konto SOS Sýrie Člověka v tísni.

Pokud i vám není jedno, co se kolem vás děje, zapojte se do týmových projektů Kdo jiný?

 

Zpřístupnění filmů žákům

 

Upozornění pro vyučující

Všichni vyučující, kteří mají bezplatnou registraci na našem portále, mohou zpřístupnit jakýkoliv film žákům.

Volbou Zpřístupnit žákům zahrnutou u všech lekcí, je možné vygenerovat přístupové údaje pro žáky.