Environmentální kampaně

Mohou studenti skrze projektové vyučování získat nové dovednosti a zlepšovat životní prostředí ve svém okolí? Zapojte se do našich environmentálních kampaní a ukažte studentům, že mohou věci reálně měnit k lepšímu. 

Kvalita životního prostředí a s ní spjaté environmentálně odpovědné chování je dnes neoddělitelně součástí diskuse v souvislosti se změnou klimatu. Dnes již víme, že naše chování by mělo být nejen šetrné k přírodě, ale rovněž dlouhodobě udržitelné, ale jak má takové chování vypadat? Jak ovlivňujeme kvalitu životního prostředí my sami?

Skrze celorepublikové environmentální kampaně můžete otevírat s žáky témata týkající se dopadu našeho chování a spotřeby na životního prostředí. V rámci kampaní nabízíme nejen promítání tematických dokumentárních filmů na školách, navíc pro vás vymýšlíme tipy na týmové projekty žáků, které představují stále více oblíbenou metody výuky - projektové vyučování.

 

Podívejte se na aktuální nabídku i inspiraci z minulých let:

ZAPNI SE - VYPNI TO

Ke Dni Země pro vás a vaše žáky připravujeme novou environmentální kampaň zaměřenou na energetiku a s ní související změnu klimatu s novými filmy, lekcemi a projektovými aktivitami

Naše dokumentární filmy vám umožní s žáky otevřít nelehké téma energetiky, energetické krize a změny klimatu srozumitelným způsobem. Lekce a projektové aktivity posouvají téma zodpovědného spotřebitelského chovánívýznamu aktivního občanství i uvědomění dopadu klimatických změn pro krajinu kolem nás z abstraktní roviny na osobní úroveň.

Více informací

Jaké datum spotřeby má naše planeta?

Ke Dni Země jsme pro vás a vaše žáky připravili novou environmentální kampaň zaměřenou na změnu klimatu s novými filmy, lekcemi a projektovými aktivitami

Naše dokumentární filmy umožnily s žáky otevřít nelehké téma změny klimatu srozumitelným způsobem. Lekce a projektové aktivity posouvají téma zodpovědného spotřebitelského chovánívýznamu aktivního občanství i uvědomění dopadu klimatických změn pro krajinu kolem nás z abstraktní roviny na osobní úroveň.

Více informací

Kampaň Náhradní planeta neexistuje

Také nechcete ztrácet čas hledáním náhradní planety? Ke Dni Země v roce 2021 jsme pro Vás a Vaše žáky připravili novou environmentální kampaň zaměřenou na změnu klimatu. Kampaň proběhla v termínu 19.-23. dubna 2021. Materiály byly připraveny pro klasickou i distanční výuku.

Více informací

Kampaň Umění odpadu

Ovládáte umění odpadu, nebo potřebujete inspiraci? Ke Dni Země 2020 jsme pro Vás připravili kampaň zaměřenou na předcházení vzniku odpadu. 

V rámci jarní environmentální kampaně jsme pro Vás a Vaše žáky či děti připravili projektové aktivity a výzvy. Zavření škol bylo impulsem kampaň připravit tak, aby bylo možné se projektům věnovat i v rámci distančního vzdělávání, tedy doma – individuálně nebo s rodinou.

Více informací

Kampaň Nekup to

Kampaň Nekup To je úspěšně za námi. Děkujeme všem zapojeným školám. Všechny materiály jsou nadále dostupné a můžete je i nadále využívat.


Do obchodů už nechodíme kupovat jen věci, které potřebujeme, ale věci, které chceme. Doma nám pak leží dlouho nenošené oblečení, nevyužitá elektronika a jídlo z našich ledniček přesouváme přímo do koše. 

Více informací