Environmentální kampaně

Mohou studenti skrze projektové vyučování získat nové dovednosti a zlepšovat životní prostředí ve svém okolí? Zapojte se do našich environmentálních kampaní a ukažte studentům, že mohou věci reálně měnit k lepšímu. 

Kvalita životního prostředí a s ní spjaté environmentálně odpovědné chování je dnes neoddělitelně součástí diskuse v souvislosti se změnou klimatu. Dnes již víme, že naše chování by mělo být nejen šetrné k přírodě, ale rovněž dlouhodobě udržitelné, ale jak má takové chování vypadat? Jak ovlivňujeme kvalitu životního prostředí my sami?

Skrze celorepublikové environmentální kampaně můžete otevírat s žáky témata týkající se dopadu našeho chování a spotřeby na životního prostředí. V rámci kampaní nabízíme nejen promítání tematických dokumentárních filmů na školách, navíc pro vás vymýšlíme tipy na týmové projekty žáků, které představují stále více oblíbenou metody výuky - projektové vyučování.

 

Podívejte se na aktuální nabídku i inspiraci z minulých let:

Jaké datum spotřeby má naše planeta?

Ke Dni Země jsme pro vás a vaše žáky připravili novou environmentální kampaň zaměřenou na změnu klimatu s novými filmy, lekcemi a projektovými aktivitami

Naše dokumentární filmy umožnily s žáky otevřít nelehké téma změny klimatu srozumitelným způsobem. Lekce a projektové aktivity posouvají téma zodpovědného spotřebitelského chovánívýznamu aktivního občanství i uvědomění dopadu klimatických změn pro krajinu kolem nás z abstraktní roviny na osobní úroveň.

Více informací

Kampaň Náhradní planeta neexistuje

Také nechcete ztrácet čas hledáním náhradní planety? Ke Dni Země v roce 2021 jsme pro Vás a Vaše žáky připravili novou environmentální kampaň zaměřenou na změnu klimatu. Kampaň proběhla v termínu 19.-23. dubna 2021. Materiály byly připraveny pro klasickou i distanční výuku.

Více informací

Kampaň Umění odpadu

Ovládáte umění odpadu, nebo potřebujete inspiraci? Ke Dni Země 2020 jsme pro Vás připravili kampaň zaměřenou na předcházení vzniku odpadu. 

V rámci jarní environmentální kampaně jsme pro Vás a Vaše žáky či děti připravili projektové aktivity a výzvy. Zavření škol bylo impulsem kampaň připravit tak, aby bylo možné se projektům věnovat i v rámci distančního vzdělávání, tedy doma – individuálně nebo s rodinou.

Více informací

Kampaň Nekup to

Kampaň Nekup To je úspěšně za námi. Děkujeme všem zapojeným školám. Všechny materiály jsou nadále dostupné a můžete je i nadále využívat.


Do obchodů už nechodíme kupovat jen věci, které potřebujeme, ale věci, které chceme. Doma nám pak leží dlouho nenošené oblečení, nevyužitá elektronika a jídlo z našich ledniček přesouváme přímo do koše. 

Více informací
Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.