Environmentální kampaně

Mohou studenti skrze projektové vyučování získat nové dovednosti a zlepšovat životní prostředí ve svém okolí? Zapojte se do našich environmentálních kampaní a ukažte studentům, že mohou věci reálně měnit k lepšímu. 

Kvalita životního prostředí a s ní spjaté environmentálně odpovědné chování je dnes neoddělitelně součástí diskuse v souvislosti se změnou klimatu. Dnes již víme, že naše chování by mělo být nejen šetrné k přírodě, ale rovněž dlouhodobě udržitelné, ale jak má takové chování vypadat? Jak ovlivňujeme kvalitu životního prostředí my sami?

Skrze celorepublikové environmentální kampaně můžete otevírat s žáky témata týkající se dopadu našeho chování a spotřeby na životního prostředí. V rámci kampaní nabízíme nejen promítání tematických dokumentárních filmů na školách, navíc pro vás vymýšlíme tipy na týmové projekty žáků, které představují stále více oblíbenou metody výuky - projektové vyučování.

Podívejte se na aktuální nabídku i inspiraci z minulých let:

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Les je neuvěřitelný organismus, bez kterého by se nám žilo o dost jinak, a proto jsme pro vás ke Dni Země 2024 připravili tuto kampaň "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá".

Kampaní chceme poukázat na nutnost přistupovat k lesu a k samotným stromům s ohledem, respektem a na potřebu všímat si toho, co všechno nám nabízí. Nedávná kůrovcová kalamita (film Holoseč) nám ukázala, jak se z lesa ozývá, pokud člověk do jeho chodu necitelně zasáhne. Ale na druhou stranu každý z nás (film Muž, který sázel stromy) má možnost sázet stromy, pečovat o les, ovocný sad anebo jen se zájmem zkoumat, pozorovat to, co nám lesy nabízí (film O zastávku dřív). Bez lesů by naše životy vypadaly opravdu jinak. 

Promítněte si s žáky nabízené filmy a vyzkoušejte v následujících týdnech projektové aktivity. Aktivity žákům pomohou uvědomit si, jak důležitý je les a jaké všechny funkce v našem ekosystému zastává.  

Více informací

ZAPNI SE - VYPNI TO

Energetická krize, šetrné spotřebitelské chování, klimatická změna. Témata, která se v uplynulém roce dotkla i těch, kterým normálně nic neříkají. A také témata, která vnímáme jako důležitá i pro vaše žáky a studenty.

Zvládneme jako lidstvo dosáhnout potřebné energetické transformace, abychom ochránili naši planetu? A jak se může k této výzvě postavit každý z nás? 

Nové projektové aktivity i lekce, které jsme pro vás připravili v rámci kampaně ZAPNI SE - VYPNI TO ke Dni Země (připadá na 22. dubna), vám pomohou ve třídě otevřít tato nelehká témata zajímavým způsobem.

Promítněte si s žáky nabízené filmy a vyzkoušejte v následujících týdnech projektové aktivity. Aktivity žákům pomohou uvědomit sikolik věcí, které běžně denně používají, je poháněno elektrickou energií, jak jsme na ní závislí a zapřemýšlí nad tím, jak můžeme svou spotřebu omezit a jak reálně ovlivnit svět kolem sebe. 

Více informací

Jaké datum spotřeby má naše planeta?

Ke Dni Země 2022 jsme pro vás a vaše žáky připravili novou environmentální kampaň zaměřenou na změnu klimatu s novými filmy, lekcemi a projektovými aktivitami

Naše dokumentární filmy umožnily s žáky otevřít nelehké téma změny klimatu srozumitelným způsobem. Lekce a projektové aktivity posouvají téma zodpovědného spotřebitelského chovánívýznamu aktivního občanství i uvědomění dopadu klimatických změn pro krajinu kolem nás z abstraktní roviny na osobní úroveň.

Více informací

Kampaň Náhradní planeta neexistuje

Také nechcete ztrácet čas hledáním náhradní planety? Ke Dni Země v roce 2021 jsme pro Vás a Vaše žáky připravili novou environmentální kampaň zaměřenou na změnu klimatu. Kampaň proběhla v termínu 19.-23. dubna 2021. Materiály byly připraveny pro klasickou i distanční výuku a na našem webu zůstávají i po konci kampaně.

Více informací

Kampaň Umění odpadu

Ovládáte umění odpadu, nebo potřebujete inspiraci? Ke Dni Země 2020 jsme pro Vás připravili kampaň zaměřenou na předcházení vzniku odpadu. 

V rámci jarní environmentální kampaně jsme pro Vás a Vaše žáky či děti připravili projektové aktivity a výzvy. Zavření škol bylo impulsem kampaň připravit tak, aby bylo možné se projektům věnovat i v rámci distančního vzdělávání, tedy doma – individuálně nebo s rodinou.

Více informací

Kampaň Nekup to

Kampaň Nekup To je úspěšně za námi. Děkujeme všem zapojeným školám. Všechny materiály jsou nadále dostupné a můžete je i nadále využívat.


Do obchodů už nechodíme kupovat jen věci, které potřebujeme, ale věci, které chceme. Doma nám pak leží dlouho nenošené oblečení, nevyužitá elektronika a jídlo z našich ledniček přesouváme přímo do koše. 

Více informací