Filmové kluby

Středoškoláci mohou promítat naše filmy svým spolužákům.

Studentské filmové kluby

Promítejte pro své spolužáky filmy, které jen tak jinde neuvidíte.

Jste studenty střední školy a baví vás filmy nebo máte zájem o dění kolem sebe? Založte si na své škole vlastní filmový klub. Vybírejte si z naší nabídky skvělých dokumentů, které jsou dostupné legálně, zdarma a online, a pořádejte projekce pro své spolužáky. Promítání můžete obohatit o besedy s hosty, výstavy, happeningy – zkrátka, co vás bude bavit!

ZALOŽTE KLUB

Jste studenti střední školy?  Tak to je nabídka...
Rozbalit

ZALOŽTE KLUB

Jste studenti střední školy?  Tak to je nabídka právě pro Vás!


Zkušenosti, dobrý pocit, zábava, noví přátelé a bezplatný přístup k mnoha zajímavým filmům a akcím. Díky založení filmového klubu u vás na škole si výrazně rozšíříte obzory a v neposlední řadě budete mít možnost pozitivně ovlivňovat dění kolem sebe. Nabídneme vám lidskoprávní filmy se silnými příběhy a autentickými hrdiny. Společně s námi budete promítat poutavé české i zahraniční dokumentární filmy, které hned tak jinde neuvidíte.

Jak na to?

 1. Zaregistrujte se na našem webu. (Každý zástupce budoucího klubu zvlášť.)
 2. Vyplňte online přihlášku a scan potvrzení od Vaší školy nám zašlete e-mailem.
 3. Sestavte si dobrý organizační tým. Ve více lidech se to lépe táhne.
 4. Rozdělte si role uvnitř týmu. Všichni jsme individuality a každému sedí něco jiného.  
 5. Spolupracujte s vedením školy a pedagogy. Řekněte jim, co máte za lubem.

Projekce filmového klubu jsou hlavně pro středoškoláky a musí se řídit pravidly. Chodíte už na vysokou? Nebo jste členem skauta? Napište na jsns@jsns.cz. Domluvíme se.

Pusťte si video, proč klubáci promítají:

Zavřít

×

PŘED PROJEKCÍ

7 rad před projekcí, které vám výrazně ulehčí...
Rozbalit

PŘED PROJEKCÍ

7 rad před projekcí, které vám výrazně ulehčí život

 

Jak na to?

 1. Začněte včas. Začněte dobře
  Přípravy projekce spusťte nejméně dva týdny dopředu. Přípravy nepodceňte. Kromě výběru vhodného filmu na vás čeká i hodně práce kolem propagace, oslovování vhodného hosta do diskuze nebo příprava jiné doprovodné akce.
   
 2. Vylaďte si termín(y)
  Určete si termín(y) chytře. Ideální je mít promítací plán na celé pololetí dopředu. Blíží se státní svátek, významný den nebo důležité výročí? Navažte na ně a promítejte tematicky související filmy. Snažte se také reagovat na aktuální události a žhavé kauzy. Vaše projekce tak přitáhne více lidí.
   
 3. Vyberte film podle svého gusta
  Nabízíme vám k promítání desítky dokumentárních filmů s lidskoprávní tematikou. Sáhněte po filmu, který vás podle obsahu něčím oslovil nebo je něčím právě aktuální. Pusťte si ho předem. Zvedl vás film z křesla? Pobrečeli jste si? Bude to ten pravý.
   
 4. Technika ať šlape jako hodinky
  Před samotnou akcí si ohlídejte promítací techniku a zkuste si malou zkušební projekci.
   
 5. O vaší projekci musí vědět celá sluneční soustava
  Propagujte chystanou událost ve školním rozhlase i na webu školy. Nešetřete sociální sítě, vylepte plakáty a pozvěte všechny své přátelé. Dejte o sobě vědět všemi dostupnými kanály. Během samotné akce pak nezapomínejte fotit a opět využívejte sociální sítě naplno. Využijte naše plakáty nebo logo.
   
 6. Uveďte diváky do děje filmu
  Před samotným spuštěním divákům dokument představte. Většina lidí v sále stručné uvedení do děje určitě uvítá. Proč promítáte právě tento film? Kdo film natočil? Jaké lidskoprávní téma dokument zachycuje? V jaké zemi se film odehrává? Informace čerpejte (nejen) z přiložených textů. Buďte v obraze, ať můžete odpovídat divákům na případné otázky.
  Přečtěte si pro inspiraci naší příručku Základy dokumentárního filmu a příručku s tipy pro Filmové kluby.
   
 7. Opepřete projekci zajímavým hostem
  Po projekci zorganizujte diskuzi se zajímavým hostem. Vtáhněte do diskuze také diváky. Jak by oni sami mohli přispět k řešení klíčového problému z filmu? Pokud nemáte hosta, uspořádejte spolu s projekcí doprovodnou výstavu, filmovou noc, hru nebo třeba happening.

Zavřít

×

PO PROJEKCI

Dejte vědět, jak to u vás dopadlo Vyplňte prosím na...
Rozbalit

PO PROJEKCI

Dejte vědět, jak to u vás dopadlo

Vyplňte prosím na našem webu online zprávu po projekci. Kolik přišlo lidí? Jak se zapojovali do diskuze a jaká byla atmosféra v sále? Vaše zprávy přímo z terénu nás hodně zajímají.  

Zavřít

×

JAK PŘEDAT KLUB

Vypiplejte si svého nástupce Blíží se okamžik, kdy...
Rozbalit

JAK PŘEDAT KLUB

Vypiplejte si svého nástupce

Blíží se okamžik, kdy budete předávat štafetu organizování klubu do rukou někoho nového. Jak projít fází loučení opravdu hladce?
 

 1. Začněte předávat klub ideálně rok předem. Nepřeháníme. Jeden rok to opravdu chce.
 2. Vytipujte si vhodného nástupce a pomalu ho vtáhněte do chodu klubu. Věříme, že až ho zaučíte, bude stejně tak dobrý jako vy.
 3. Upozorněte svého nástupce, ať se zaregistruje na webu. Potřebujeme být v obraze o změnách.

Zavřít

×

Partneři projektu

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.