Filmové kluby

Středoškoláci mohou promítat naše filmy svým spolužákům.

Studentské filmové kluby

Promítejte pro své spolužáky filmy, které jen tak jinde neuvidíte.

Jste studenty střední školy a baví vás filmy nebo máte zájem o dění kolem sebe? Založte si na své škole vlastní filmový klub. Vybírejte si z naší nabídky skvělých dokumentů, které jsou dostupné legálně, zdarma a online, a pořádejte projekce pro své spolužáky. Promítání můžete obohatit o besedy s hosty, výstavy, happeningy – zkrátka, co vás bude bavit!

ZALOŽTE KLUB

Jste studenti střední školy?  Tak to je nabídka...
Rozbalit

ZALOŽTE KLUB

Jste studenti střední školy?  Tak to je nabídka právě pro Vás!
Zkušenosti, dobrý pocit, zábava, noví přátelé a bezplatný přístup k mnoha zajímavým filmům a akcím. Díky založení filmového klubu u vás na škole si výrazně rozšíříte obzory a v neposlední řadě budete mít možnost pozitivně ovlivňovat dění kolem sebe. Nabídneme vám lidskoprávní filmy se silnými příběhy a autentickými hrdiny. Společně s námi budete promítat poutavé české i zahraniční dokumentární filmy, které hned tak jinde neuvidíte.

Jak na to?

 1. Zaregistrujte se na našem webu. (Každý zástupce budoucího klubu zvlášť.)
 2. Vyplňte online přihlášku.
 3. Sestavte si dobrý organizační tým. Ve více lidech se to lépe táhne.
 4. Rozdělte si role uvnitř týmu. Všichni jsme individuality a každému sedí něco jiného.  
 5. Spolupracujte s vedením školy a pedagogy. Řekněte jim, co máte za lubem.

Projekce filmového klubu jsou hlavně pro středoškoláky. Chodíte už na vysokou? Nebo jste členem skauta? Napište na eva.rajtmajerova@jsns.cz. Domluvíme se.

Pusťte si video, proč klubáci promítají:

Zavřít

×

PŘED PROJEKCÍ

8 rad před projekcí, které vám výrazně ulehčí...
Rozbalit

PŘED PROJEKCÍ

8 rad před projekcí, které vám výrazně ulehčí život

 

 

 

 

 

Jak na to?

 1. Začněte včas. Začněte dobře
  Přípravy projekce spusťte nejméně dva týdny dopředu. Přípravy nepodceňte. Kromě výběru vhodného filmu na vás čeká i hodně práce kolem propagace, oslovování vhodného hosta do diskuze nebo příprava jiné doprovodné akce.
   
 2. Vylaďte si termín(y)
  Určete si termín(y) chytře. Ideální je mít promítací plán na celé pololetí dopředu. Blíží se státní svátek, významný den nebo důležité výročí? Navažte na ně a promítejte tematicky související filmy. Snažte se také reagovat na aktuální události a žhavé kauzy. Vaše projekce tak přitáhne více lidí.
   
 3. Vyberte film podle svého gusta
  Nabízíme vám k promítání desítky dokumentárních filmů s lidskoprávní tematikou. Sáhněte po filmu, který vás podle obsahu něčím oslovil nebo je něčím právě aktuální. Pusťte si ho předem. Zvedl vás film z křesla? Pobrečeli jste si? Bude to ten pravý.
   
 4. Technika ať šlape jako hodinky
  Před samotnou akcí si ohlídejte promítací techniku a zkuste si malou zkušební projekci.
   
 5. O vaší projekci musí vědět celá sluneční soustava
  Propagujte chystanou událost ve školním rozhlase i na webu školy. Nešetřete sociální sítě, vylepte plakáty a pozvěte všechny své přátelé. Dejte o sobě vědět všemi dostupnými kanály. Během samotné akce pak nezapomínejte fotit a opět využívejte sociální sítě naplno. Využijte naše plakáty nebo logo.
   
 6. Uveďte diváky do děje filmu
  Před samotným spuštěním divákům dokument představte. Většina lidí v sále stručné uvedení do děje určitě uvítá. Proč promítáte právě tento film? Kdo film natočil? Jaké lidskoprávní téma dokument zachycuje? V jaké zemi se film odehrává? Informace čerpejte (nejen) z přiložených textů. Buďte v obraze, ať můžete odpovídat divákům na případné otázky.
  Přečtěte si pro inspiraci naší příručku Základy dokumentárního filmu.
   
 7. Opepřete projekci zajímavým hostem
  Po projekci zorganizujte diskuzi se zajímavým hostem. Vtáhněte do diskuze také diváky. Jak by oni sami mohli přispět k řešení klíčového problému z filmu? Pokud nemáte hosta, uspořádejte spolu s projekcí doprovodnou výstavu, filmovou noc, hru nebo třeba happening.
   
 8. Podáme vám pomocnou ruku s každou projekcí
  Vždy dejte vědět Evě, koordinátorce filmových klubů, že budete promítat na eva.rajtmajerova@jsns.cz nebo na facebook klubové skupiny (přístup do ní získáte po registraci). Eva vám ráda pomůže s čímkoli. Vybrat hosta, film nebo vhodnou propagaci.

Zavřít

×

PO PROJEKCI

Dejte vědět, jak to u vás dopadlo Vyplňte prosím na...
Rozbalit

PO PROJEKCI

Dejte vědět, jak to u vás dopadlo

Vyplňte prosím na našem webu online zprávu po projekci. Kolik přišlo lidí? Jak se zapojovali do diskuze a jaká byla atmosféra v sále? A že máte nějaké fotky? Sdílejte je na facebooku do naší klubové skupiny (přístup do ní získáte po registraci). Vaše zprávy přímo z terénu nás hodně zajímají.  

Zavřít

×

JAK PŘEDAT KLUB

Vypiplejte si svého nástupce Blíží se okamžik, kdy...
Rozbalit

JAK PŘEDAT KLUB

Vypiplejte si svého nástupce

Blíží se okamžik, kdy budete předávat štafetu organizování klubu do rukou někoho nového. Jak projít fází loučení opravdu hladce?


 

 

 1. Začněte předávat klub ideálně rok předem. Nepřeháníme. Jeden rok to opravdu chce.
 2. Vytipujte si vhodného nástupce a pomalu ho vtáhněte do chodu klubu. Věříme, že až ho zaučíte, bude stejně tak dobrý jako vy.
 3. Upozorněte svého nástupce, ať se zaregistruje na webu. Potřebujeme být v obraze o změnách.
 4. Vy a váš nový nástupce vyrazíte na setkání organizátorů filmových klubů. Čeká vás prostor pro vzájemnou výměnu zkušeností s lidmi z celé České republiky.
 5. Stále si není váš nový nástupce jistý v kramflecích? Napište Evě, koordinátorce filmových klubů, na eva.rajtmajerova@jsns.cz. Poradí vám.

Zavřít

×

BONUSY

Bonusy jako poděkování za spolupráci Vážíme si...
Rozbalit

BONUSY

Bonusy jako poděkování za spolupráci

Vážíme si vaší práce. Proto vám aktuálně nabízíme dva zajímavé bonusy, které mohou fungování vašeho filmového klubu usnadnit a posunout vpřed. Neváhejte a využijte naší nabídky!

 

 

 1. BONUS: Hosta zaplatíme za vás 
  Tradiční součástí filmových projekcí jsou diskuze se zajímavými hosty. Možná proplatíme návštěvu hosta právě vašemu filmovému klubu. Tento bonus je k dispozici všem klubákům každý měsíc. Stačí, když napíšete na eva.rajtmajerova@jsns.cz žádost o proplacení hosta a budete mezi třemi nejrychlejšími v daném měsíci.
   
 2. BONUS: Zkušený konzultant navštíví váš klub
  Nově máte velkou příležitost získat pro váš filmový klub konzultanta. Konzultanti jsou bývalí organizátoři filmových klubů, kteří už aktuálně studují na vysoké škole. Podělí se s vámi o cenné rady. Co se jim v minulosti osvědčilo? Jak dobře plánovat a propagovat? Budou vám pomáhat, s čím budete potřebovat, a to i dlouhodobě. Napište na eva.rajtmajerova@jsns.cz, že máte zájem.

Zavřít

×

Koordinátorka projektu

Eva Rajtmajerová

E-mail: eva.rajtmajerova@jsns.cz

Partneři projektu