Filmové kluby

Středoškoláci mohou promítat naše filmy svým spolužákům.

Michal Večeřa, Masarykovo gymnázium Příbor

Michal Večeřa

Michal vede klub v Příboru a na podzim se svými spolužáky organizuje Filmovou noc, která má už na jejich škole tradici.

Hobby: rád čte, jezdí na kole a chodí po horách

Filmy, které by doporučil:

 

Klára Hlaváčková, soukromé gymnázium ve Frýdlantu nad Ostravicí

Klára Hlaváčová

Klub ve Frýdlantu nad Ostravicí vedli už i Klářiny sourozenci, kterých nemá málo...

Hobby: ráda čtu, a píšu si takový spíše pozorovatelský deník, hraje na klavír, zpívá, ráda redesignuje a baví ji se dozvídat nové věci.

Filmy, které by doporučila:

Studentské filmové kluby

Promítejte pro své spolužáky filmy, které jen tak jinde neuvidíte.

Jste studenty střední školy a baví vás filmy nebo máte zájem o dění kolem sebe? Založte si na své škole vlastní filmový klub. Vybírejte si z naší nabídky skvělých dokumentů, které jsou dostupné legálně, zdarma a online, a pořádejte projekce pro své spolužáky. Promítání můžete obohatit o besedy s hosty, výstavy, happeningy – zkrátka, co vás bude bavit!

Promítejte pro svoje spolužáky

Filmové kluby Jednoho světa na školách organizují ve svém volném čase aktivní středoškoláci z celé České republiky. Studenti si sami vybírají filmy z naší nabídky kvalitních dokumentů a k projekcím zpravidla využívají prostor a vybavení školy.

Součástí projekce bývají i doprovodné debaty s hosty, happeningy, hry nebo výstavy. Filmový klub by měl promítat minimálně jednou za dva měsíce. Organizátoři se dvakrát do roka pravidelně setkávají. Na obvykle třídenních setkáních se konají workshopy, modelové projekce, debaty s hosty a vzájemná výměna názorů a sdílení zkušeností. Podívejte se na fotografie ze setkání organizátorů filmových klubů.

Podívejte se, kde všude už středoškoláci filmové kluby organizují.

 

Podívejte se na spot filmových klubů:

 

Tereze Štromová„Organizace filmového klubu mi dává pocit, že něco užitečnýho dělám, že můžu lidem ukázat, jak to ve světě doopravdy je. A hlavně mě to baví, chodí lidé, kteří jsou milí, zajímaví a ochotní se pobavit a být otevření…“
Terka Štromová, Gymnázium FrýdlantFrantišek Havel„Filmový klub mi dává sebenaplnění, informace i důkaz, že svět není tak marný. Dozvídám se o místech a skutečnostech, o kterých jsem předtím nevěděl. Byl bych šťastný, kdybych se něčemu podobnému mohl věnovat i po střední škole.“
František Havel, Jiráskovo gymnázium Náchod

30. září 2016

Pozvěte si na besedu aktivisty z Barmy

Skvělá příležitost uspořádat projekci filmu Barmský VJ a diskutovat o situaci v Barmě. V říjnu máte jedinečnou možnost pozvat do školy na debatu mladé aktivisty z Barmy, kteří...

Číst celé

15. července 2016

Studenti pořádají letní filmové festivaly

Léto si můžeme užít na milion způsobů. Dvě partičky studentů se rozhodly zasvětit letní čas práci a zrealizovat své vlastní mini filmové festivaly. 

Číst celé

9. května 2016

Pozvěte si estonského ambasadora na debatu k filmu Co se nenosí

Příležitost pozvat si do klubu estonského vyslance Stena Schwedeho nabízíme prvním třem zájemcům, tak neváhejte!  

Číst celé

19. dubna 2016

Probuďte diskuzi o situaci na Kubě nebo migraci

Zajímá vás, jak to teď vypadá na Kubě? Jakými změnami prochází politika, ekonomika i lidská práva? Pozvěte si Kubánce! K migraci zase doporučujeme Lékařku bez hranic.

Číst celé

Partneři projektu