Hledá se LEADr.

Mezi lety 2016 a 2018 se konaly tři ročníky soutěže Hledá se LEADr. V roce 2019/2020 se konal první ročník vzdělávací soutěže Hledá se novinář.

 


V Hledá se LEADr. jsme hledali mladé lidi, které zajímá, co by se v jejich obci/městě dalo zlepšit. Hledali jsme budoucí lídry a lídryně občanské společnosti a místní samosprávy, kteří se nebojí pustit do práce. Hledali jsme zkrátka ty, kteří se chtějí učit nové věci a uskutečnit své nápady.

Pořad Hledá se LEADr. na Seznam Zprávy

O soutěži jsme natáčeli pořad, na který se mohou online koukat všichni naši fanoušci. Pořad o 3. ročníku (2018) najdete na Seznam Zprávywww.hleda.se a na Youtubu.

Díly z ročníků 2017 a 2016 můžete vidět na www.stream.cz.

Proč?

Hledá se LEADr. byla vzdělávací soutěž, skrze kterou jsme mladé lidi motivovali k občanské angažovanosti. Chtěli jsme jim ukázat, že když mají skutečný zájem, dobrý nápad a ví, jak ho uskutečnit, mohou mnohé změnit k lepšímu.

Reagovali jsme tím na pocit mladých, kteří jsou často přesvědčeni, že sami nemohou  nic ve veřejném životě změnit, a nemá tedy cenu se o dění zajímat a jakkoli do něj zasahovat.

To jsme měnili prostřednictvím pozitivních příkladů a specifickým formátem soutěže.

Cíl

Vyhledání mladých lidí, kteří mají potenciál stát se lídry. Soutěž chápeme jako příspěvek k rozvoji naší společnosti, ke kultivaci společenského a politického prostředí a zlepšování kvality české demokracie.

Průběh soutěže Hledá se LEADr.

Workshopy

Úvodní kola soutěže byly především vzdělávací. 

  • Účastníci absolvovali dva několikadenní workshopy, na kterých se zaměřili na projektový management, správnou komunikaci, fundraising, vedení týmu, zvládání stresu. Dozvěděli se vše podstatné o fungování místní samosprávy a pronikli do světa aktivismu na sociálních sítích.
  • Spolu s experty v oboru (projektového managementu, médií…) se ponořili do podrobnější přípravy svých projektů.
  • Na závěr soutěžící své projekty představili před porotou, která posoudila jejich všeobecný přehled, orientaci ve společenských a politických tématech, prezentační a rétorické dovednosti, schopnost obhájit si vlastní názor a předpoklad stát se lídrem.

Soutěž

Z  workshopů postoupilo do závěrečných kol soutěže několik soutěžících. V každém z nich čelili výzvám podobným těm, se kterými se setkávají skuteční politici. Šlo například o tiskovou konferenci, účast na zasedání zastupitelstva nebo debatu.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.