Studenti natočili dokument o vystěhování

Šestičlenný tým studentů z Obchodní akademie v Neveklově se rozhodl zachytit vzpomínky pamětníků obyvatel Neveklovska a okolí, kteří byli za 2. světové války vystěhováni ze svých domovů. Práce na projektu s názvem Ohlédnutí vyústila dokumentárním filmem, který studenti natočili během jeho realizace.

Od podzimu 2012 zaznamenávali studenti průběh projektu na kameru, natočili několik rozhovorů a zpracovali také teoretické pojednání o období, kterému se v projektu věnovali. Z rozhovorů s pamětníky zpracovali také přepis jejich vzpomínek, nakonec přišel na řadu vznik samotného dokumentárního filmu. Pro sestříhání materiálu využili studenti rady a služby odborníka. "Když jsme se rozhodli natočit film o nedávné historii, netušili jsme, jak mnoho nás téma zaujme. První setkání s pamětníky byla pro nás dobrodružná. Vstupovali jsme do něčeho, o čem jsme příliš nevěděli, do něčeho, co pro nás bylo naprosto nové," říká jedna z autorek projektu Laďka Kořínková z 2.A a projekt podobě hodnotí také její spolužačka Kristýna Jarešová.

Stejně jako v ostatních týmových projektech Kdo jiný? se snaží žáci přispět realizací svého projektu k rozšíření povědomí veřejnosti o vybraném problému, který si zvolili. Již brzy budou studenti prezentovat výsledky svého projektu veřejnosti.

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.