Kampaň za lidská práva | Stejné příběhy, jiná jména 2023

 

Navzdory trvalým snahám o dodržování základních lidských práv jsou práva jednotlivců i skupin ve světě stále porušována. 

Příběhy útlaku, zastrašování a represí se opakují bez ohledu na čas a prostor. Setkáváme se s nimi v zemích s nedemokratickými režimy i v místech, kde nahlas zaznívají předsudky a xenofobní názory.

Pojďte společně s námi mluvit o nutnosti hájit lidská práva. Zapojte se do kampaně Stejné příběhy, jiná jména, která bude probíhat u příležitosti Dne lidských práv v prosinci 2023.


Co pro vás chystáme?
  • nové audiovizuální lekce s lidskoprávní tematikou
  • projektové aktivity pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ
  • inspiraci projektem Z místa, kde žijeme
  • speciální webinář a bonusové materiály pro registrované účastníky
Registraci do kampaně spustíme 23. 10. 2023.

 

Co můžete udělat již nyní?

Naplánujte si na prosinec projekci filmu pro vaši třídu a směřujte žáky k aktivnímu občanskému postoji. V polovině října zveřejníme návody na konkrétní projektové aktivity, které můžete společně realizovat (výstava, akce ve veřejném prostoru, natáčení videa, dotazník, anketa a další).

Už v průběhu podzimu se můžete zúčastnit Semináře o lidských právech, učíme s filmem v PrazeVybrat si můžete ze dvou termínů: 5. 10. 2023 a 9. 11. 2023.

Chci se přihlásit na seminář


NOVÉ LEKCE S DOKUMENTÁRNÍM FILMEM

Vyzkoušejte naše nové audiovizuální lekce s lidskoprávní tematikou. Ze začátkem kampaně v prosinci 2023 navíc zveřejníme další lekce Mladí Rusové na útěku (Anna Winzer, Německo, 2022, 53 min.), Překonat temnotu (Kinodopomoha, Ukrajina, 2022, 52 min.) a novou lekci k podcastové sérii Stejné příběhy, jiná jména.


BONUS

Všichni registrovaní účastníci obdrží zdarma:

  • speciální mapu světa JSNS, do které budou s žáky zaznamenávat místa, v nichž se odehrávají příběhy jednotlivých filmů
  • obličejové masky, odrážející vizuál kampaně Stejné příběhy, jiná jména a další bonusové materiály k využití při práci na projektových aktivitách
  • možnost zúčastnit se lidskoprávního webináře 29. 11. 2023 od 15:30 s unikátním hostem, ředitelkou Centra pro lidská práva a demokracii společnosti Člověk v tísni Nadiiou Ivanovou

Lidskoprávní kampaň Stejné příběhy, jiná jména je realizována díky podpoře Norských fondů v rámci projektu JSNS - Vzdělávání o lidských právech prostřednictvím audiovizuálních materiálů (LP-HRMGSA-046).

Partner

Koordinátorka

Michaela Málková

Lidská práva, spolupráce se školami

E-mail: michaela.malkova@jsns.cz