Globální změna klimatu

Klima se měnilo, mění a měnit bude. Co se ale děje nyní? Je to poprvé v historii planety, kdy člověk mění klima na globální úrovni a z dlouhodobého hlediska ohrožuje život vlastní i životy ostatních druhů na planetě. A na rozdíl od předchozích změn klimatu, tato změna je bezprecedentně rychlá a dnes jí nazýváme již klimatickou krizí. Proč je potřeba se o klimatické krizi bavit, i když se dopady zdánlivě našich zeměpisných šířek netýkají? Jsme to především my, kdo může přispět ke změně. S našimi dokumenty žáci zjistí, jaké jsou hlavní činitele změn klimatu, jak je ovlivňujeme v běžném životě a jak čelit a předcházet negativním vlivům měnícího se klimatu u nás i ve světě. 

Děkujeme za déšť

2017 / 42 min. / titulky

Keňský farmář Kisilu vidí, jak ničivě dopadají změny klimatu na jeho komunitu, a nehodlá se s tím smířit. Pomáhá ve své komunitě šířit svůj zápal ve šetrné a odolné farmaření a jeho energie ho přivede i do Paříže na Klimatický summit.

Děti z mizejícího ostrova

2019 / 22 min. / titulky

Ostrov Isle de Jean Charles v americké Louisianě mizí vlivem klimatických změn pomalu ale jistě pod mořem. Pro rodinu Brunetových je ostrov ale jediným domovem, který kdy měla.

Můj dopis těžařům

2018 / 15 min.

Papilou často navštěvuje svého otce, který žije v blízkosti nebezpečné ropné skvrny unikající z rafinérie firmy Shell. Ropná havárie už zabila jeho šestiletého bratra, Papilou se proto rozhodne napsat těžařům odvážný dopis.

ThuleTuvalu

2014 / 50 min. / titulky

Místa Thule a Tuvalu, vzdálená od sebe více než jedenáct tisíc kilometrů, jsou dnes osudově propojena: tající led v Grónsku zvedá hladinu oceánu, který brzy zaplaví tichomořské ostrovy.