Moderní československé dějiny

Měsíc filmu na školách 2021

V letošním roce se zaměřujeme na konkrétní příběhy mladých lidí, kteří vzdorovali komunistickému režimu. Osudy mladých odpůrců komunismu jsou inspirativní, mladé lidi by měly vést k uvědomění si osobní zodpovědnosti, připomínkou, že o demokracii, svobodu a lidská práva je třeba pečovat, že možnost volně cestovat, studovat, svobodně projevovat názory a právní stát nejsou samozřejmostí.

Podívejte se na krátké instruktážní video Jak se dělá projekce s debatou a využijte Tipy, kde hledat hosta a jak uspořádat projekci s debatou, kde mimo jiné najdete rady, jak si sami uspořádat online debaty. Pokud se Vám nepodaří hosta sehnat, můžete se připojit k našim online debatám

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.