Studio JSNS – pravidelné vysílání pro školy

Studenti a žáci, ptejte se. Vaše otázky týkající se ruské agrese na Ukrajině zodpoví odborníci během živého vysílání.

V pátek 29. dubna od 10 hodin proběhne další ze série živých vysílání, tentokrát s podtitulem Válka v našich myslích.

Od začátku válečného konfliktu na Ukrajině uběhly více jak dva měsíce. Informace v médiích o válečných útocích, počtu obětí nebo také o možnosti jaderné hrozby se staly součástí naší každodennosti. Vzedmula se vlna strachu, nejistoty, a také soucitu. Co se ale nyní odehrává v našich myslích? Jaký vliv mají události spojené s válkou a příchozími uprchlíky na děti, žáky a studenty? Jak mohou mladí lidé za pomoci okolí pracovat se svým strachem a obavami? Jak bezpečně reflektovat válku ve školním prostředí? A co prožívají lidé, kterých se válka přímo týká?

 Na tyto a další otázky odpoví psycholožka a odbornice na krizovou intervenci Daniela Vodáčková.

Studio JSNS je určené mladým lidem a dětem, středoškolákům a žákům nejvyšších ročníků základních škol.

 

Nejbližší živá vysílání:

29. dubna 10:00–10:45 Téma: Válka v našich myslích s psycholožkou Danielou Vodáčkovou

Připojte se k živému vysílání i Vy na Facebooku JSNS nebo tady na webu JSNS.CZ.

Sledujete Studio JSNS? Zajímá nás vaše zpětná vazba! Vyplňte krátký dotazník a pomozte nám Studio JSNS ještě zlepšit!

Dotazník pro zpětnou vazbu 

Uskutečněná vysílání

První vysílání Studia JSNS proběhlo 25. března na téma Měsíc války na Ukrajině s analytikem Davidem Stulíkem. Pusťte si vysílání ze záznamu:

Měsíc války na Ukrajině - záznam vysílání

Druhé vysílání Studia JSNS proběhlo 1. dubna na téma Humanitární pomoc na Ukrajině s ředitelem Člověka v tísni Šimonem Pánkem. Pusťte si vysílání ze záznamu:

Humanitární pomoc na Ukrajině - záznam vysílání

Třetí vysílání Studia JSNS proběhlo 8. dubna na téma Ruská informační válka s novinářem Martinem Novákem. Pusťte si vysílání ze záznamu:

Ruská informační válka - záznam vysílání

Čtvrté vysílání Studia JSNS proběhlo 22. dubna na téma Naši noví ukrajinští sousedé s ředitelkou SIMI Magdou Faltovou a hostem z Ukrajiny Olesyou Sidorenko. Pusťte si vysílání ze záznamu:

Naši noví ukrajinští sousedé - záznam vysílání

O Studiu JSNS

Válka na Ukrajině je nyní každodenním tématem a jsme neustále obklopováni novými zprávami, fotografiemi, silnými příběhy i různými názory. Orientovat se v aktuálním dění je těžké pro dospělé, a ještě těžší pro studenty. Žáci základních a středních škol jsou nejistí, mohou mít obavy a strach, cítit zlobu i beznaděj, zároveň mít touhu nějak pomoci strádajícím lidem. A také je napadá nespočet otázek.

Právě Studio JSNS je prostorem, kde tyto otázky mohou žáci a studenti klást přímo odborníkům. To vše v živém přenosu každý pátek, kromě Velkého (15. 4.), vždy od 10:00 do 10:45 hodin.

V průběhu vysílání bude možné dotazy pokládat přes aplikaci Sli.do/studiojsns a na Facebooku JSNS.

Mají Vaši žáci dotazy již teď? Pošlete nám je v předstihu na e-mail mv@jsns.cz.


Studio JSNS je realizováno ve spolupráci se službou Protext ČTK.

 

 

Studio JSNS – leták ke stažení

Proběhlá online debata Týden války na Ukrajině: Co se děje a proč?

 

V pátek 4. března dopoledne jsme uspořádali debatu (nejen) pro školy. O prvním týdnu válečného stavu, o svých zkušenostech i o možnostech pomoci mluvili: Šimon Pánek (ředitel organizace Člověk v tísni), Ondřej Kundra (zástupce šéfredaktora Týdeníku Respekt) a David Stulík (analytik Bezpečnostního centra Evropské hodnoty).

Více informací a záznam debaty

 


Jak můžete Ukrajině pomoct Vy?

V Člověku v tísni odsuzujeme ruskou agresi vůči Ukrajině. Jedná se o zatím největší bezpečnostní hrozbu v Evropě od druhé světové války. I když je situace nepřehledná a překotně se vyvíjí, jsme připraveni nadále pomáhat všem lidem, kteří to nyní budou potřebovat přímo na území Ukrajiny, v případě masívního útěku obyvatel i v okolních zemích nebo v Česku. Lidé mohou pomoci finančně přes účet SOS Ukrajina.

Chci přispět

 

Přihlaste se k odběru newsletteru JSNS

Chcete vědět, co v JSNS připravujeme? Jaké máme nové lekce, publikace, kvízy nebo jiné výukové materiály? Nechcete si nechat ujít vzdělávací kurzy či semináře, které pořádáme pro vyučující zcela zdarma? Odebírejte naše newslettery a nic Vám neunikne.

Chci dostávat novinky

 

Máte dotazy?  

Pokud máte jakékoli otázky, tipy nebo připomínky, neváhejte nám napsat.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.