Studio JSNS – pravidelné vysílání pro školy

Studenti a žáci, ptejte se! Otázky týkající se ruské agrese na Ukrajině zodpověděli odborníci během živého vysílání.

O Studiu JSNS

Válka na Ukrajině je nyní každodenním tématem a jsme neustále obklopováni novými zprávami, fotografiemi, silnými příběhy i různými názory. Orientovat se v aktuálním dění je těžké pro dospělé, a ještě těžší pro studenty. Žáci základních a středních škol jsou nejistí, mohou mít obavy a strach, cítit zlobu i beznaděj, zároveň mít touhu nějak pomoci strádajícím lidem. A také je napadá nespočet otázek.

Právě Studio JSNS je prostorem, kde tyto otázky mohli žáci a studenti klást přímo odborníkům

 


Studio JSNS je realizováno ve spolupráci se službou Protext ČTK.

Sledovali jste se svými žáky a studenty Studio JSNS? Zajímá nás Vaše zpětná vazba! Vyplňte krátký dotazník a pomozte nám Studio JSNS ještě zlepšit!

Dotazník pro zpětnou vazbu 

 

Uskutečněná vysílání

První vysílání Studia JSNS proběhlo 25. března na téma Měsíc války na Ukrajině s analytikem Davidem Stulíkem. Pusťte si vysílání ze záznamu:

Měsíc války na Ukrajině - záznam vysílání

 

Druhé vysílání Studia JSNS proběhlo 1. dubna na téma Humanitární pomoc na Ukrajině s ředitelem Člověka v tísni Šimonem Pánkem. Pusťte si vysílání ze záznamu:

Humanitární pomoc na Ukrajině - záznam vysílání

 

Třetí vysílání Studia JSNS proběhlo 8. dubna na téma Ruská informační válka s novinářem Martinem Novákem. Pusťte si vysílání ze záznamu:

Ruská informační válka - záznam vysílání

 

Čtvrté vysílání Studia JSNS proběhlo 22. dubna na téma Naši noví ukrajinští sousedé s ředitelkou SIMI Magdou Faltovou a hostem z Ukrajiny Olesyou Sydorenko. Pusťte si vysílání ze záznamu:

Naši noví ukrajinští sousedé - záznam vysílání

 

Poslední vysílání proběhlo 29. dubna na téma Válka v našich myslích s  psycholožkou a odbornicí na krizovou intervenci Danielou Vodáčkovou. Co se nyní odehrává v našich myslích?  Pusťte si vysílání ze záznamu: 

Válka v našich myslích - záznam vysílání

Proběhlá online debata Týden války na Ukrajině: Co se děje a proč?

 

V pátek 4. března dopoledne jsme uspořádali debatu (nejen) pro školy. O prvním týdnu válečného stavu, o svých zkušenostech i o možnostech pomoci mluvili: Šimon Pánek (ředitel organizace Člověk v tísni), Ondřej Kundra (zástupce šéfredaktora Týdeníku Respekt) a David Stulík (analytik Bezpečnostního centra Evropské hodnoty).

Více informací a záznam debaty

 


Jak můžete Ukrajině pomoct Vy?

V Člověku v tísni odsuzujeme ruskou agresi vůči Ukrajině. Jedná se o zatím největší bezpečnostní hrozbu v Evropě od druhé světové války. I když je situace nepřehledná a překotně se vyvíjí, jsme připraveni nadále pomáhat všem lidem, kteří to nyní budou potřebovat přímo na území Ukrajiny, v případě masívního útěku obyvatel i v okolních zemích nebo v Česku. Lidé mohou pomoci finančně přes účet SOS Ukrajina.

Chci přispět

 

Přihlaste se k odběru newsletteru JSNS

Chcete vědět, co v JSNS připravujeme? Jaké máme nové lekce, publikace, kvízy nebo jiné výukové materiály? Nechcete si nechat ujít vzdělávací kurzy či semináře, které pořádáme pro vyučující zcela zdarma? Odebírejte naše newslettery a nic Vám neunikne.

Chci dostávat novinky