Studio JSNS – vysílání pro školy

Rok od vypuknutí války na Ukrajině

Ve čtvrtek 23.2.2023 proběhla debata na téma Rok války na Ukrajině, jejímiž hosty byl Šimon Pánek, ředitel organizace Člověk v tísni a Josef Pazderka, šéfredaktor Českého rozhlasu Plus. Celou debatou, která byla určena primárně pro žáky a studenty provázel Lukáš Matoška z Českého rozhlasu.

Omlouváme se, ale kvůli technickým problémům, které provázely živé vysílání, zveřejňujeme pouze poslední část debaty, ve které jsme se zabývali ruskou propagandou. Poslední blok je otevřen konkrétní ukázkou, kterou hosté následně komentují. Na portálu naleznete více výukových materiálů k válce na Ukrajině i konkrétně k ruské propagandě.


Studio JSNS je realizováno ve spolupráci se službou Protext ČTK.

 

 

Uskutečněná vysílání v roce 2022

První vysílání Studia JSNS proběhlo 25. března na téma Měsíc války na Ukrajině s analytikem Davidem Stulíkem. Pusťte si vysílání ze záznamu:

Měsíc války na Ukrajině - záznam vysílání

 

Druhé vysílání Studia JSNS proběhlo 1. dubna na téma Humanitární pomoc na Ukrajině s ředitelem Člověka v tísni Šimonem Pánkem. Pusťte si vysílání ze záznamu:

Humanitární pomoc na Ukrajině - záznam vysílání

 

Třetí vysílání Studia JSNS proběhlo 8. dubna na téma Ruská informační válka s novinářem Martinem Novákem. Pusťte si vysílání ze záznamu:

Ruská informační válka - záznam vysílání

 

Čtvrté vysílání Studia JSNS proběhlo 22. dubna na téma Naši noví ukrajinští sousedé s ředitelkou SIMI Magdou Faltovou a hostem z Ukrajiny Olesyou Sydorenko. Pusťte si vysílání ze záznamu:

Naši noví ukrajinští sousedé - záznam vysílání

 

Poslední vysílání proběhlo 29. dubna na téma Válka v našich myslích s  psycholožkou a odbornicí na krizovou intervenci Danielou Vodáčkovou. Co se nyní odehrává v našich myslích?  Pusťte si vysílání ze záznamu: 

Válka v našich myslích - záznam vysílání

Proběhlá online debata Týden války na Ukrajině: Co se děje a proč?

 

V pátek 4. března 2022 dopoledne jsme uspořádali debatu (nejen) pro školy. O prvním týdnu válečného stavu, o svých zkušenostech i o možnostech pomoci mluvili: Šimon Pánek (ředitel organizace Člověk v tísni), Ondřej Kundra (zástupce šéfredaktora Týdeníku Respekt) a David Stulík (analytik Bezpečnostního centra Evropské hodnoty).

Více informací a záznam debaty

Máte dotazy?  

Pokud máte jakékoli otázky, tipy nebo připomínky, neváhejte nám napsat.

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.