Týdny mediálního vzdělávání online

Myslíte si, že kritické myšlení a mediální gramotnost žáků a studentů jsou pro život v 21. století důležité? Zapojte se do Týdnů mediálního vzdělávání. Vyberte si z nabídky aktivit - sledujte s žáky online debatu s novináři, projděte s nimi audiovizuální lekce nebo jim zašlete e-cvičebnici, kterou si mohou vyplnit samostatně. 

Jaké lekce jsme pro vás letos na Týdny mediálního vzdělávání nachystali? Pro žáky II. stupně ZŠ a středoškoláky tři zábavné a vizuálně atraktivní spoty s názvem Mediální gramotnost se vyplatí, které najdete níže. Pro žáky I. stupně ZŠ nový seriál V digitálním světě, který najdete zde

Mediální gramotnost se vyplatí: Naivátor

2020 / 1 min.

Je Země placatá? Pocházíme z mimozemšťanů? Škodí sex zdraví? Podle některých zpráv na internetu je toto všechno pravda. Hrdina spotu si nainstaloval aplikaci Naivátor a nechal se zlákat svody fake news.

Mediální gramotnost se vyplatí: Výhodný telefon

2020 / 1 min.

Stačí pár kliků a je to. Na nový telefon sice nemá, ale proč si na něj nepůjčit, když je tak výhodně k mání?! Hrdina spotu bez váhání skáče na lep lákavé obchodní nabídce na internetu. 

Mediální gramotnost se vyplatí: Vykecávačka

2020 / 1 min.

Co je cennější – soukromí, nebo popularita? Aplikace Vykecávačka dilema vyřeší za vás a prozradí na vás úplně všechno!

Nic než lži

2017 / 26 min. / titulky

V poslední době se zejména na sociálních sítích objevuje mnoho lží, polopravd a konspiračních teorií. Nový dokumentární film Nic než lži připomíná existenci smyšlených zpráv  již od druhé světové války.