Mediální vzdělávání

Týdny mediálního vzdělávání online

Myslíte si, že kritické myšlení a mediální gramotnost žáků a studentů jsou pro život v 21. století důležité? Zapojte se do Týdnů mediálního vzdělávání. Vyberte si z nabídky aktivit - sledujte s žáky online debatu s novináři, projděte s nimi audiovizuální lekce nebo jim zašlete e-cvičebnici, kterou si mohou vyplnit samostatně. 

Jaké lekce jsme pro vás letos na Týdny mediálního vzdělávání nachystali? Pro žáky II. stupně ZŠ a středoškoláky tři zábavné a vizuálně atraktivní spoty s názvem Mediální gramotnost se vyplatí, které najdete níže. Pro žáky I. stupně ZŠ nový seriál V digitálním světě, který najdete zde

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.