Proběhlo setkání finalistů Ceny Gratias Tibi 2022

13.6.2022

Minulý týden proběhlo setkání finalistů Ceny Gratias Tibi 2022. Je to poprvé, co se měli možnost finalisté setkat, popovídat si a představit si navzájem své projekty ještě před vyhlášením, které proběhne 21. září.  Všichni finalisté na setkání odprezentovali své finálové projekty a zodpověděli na otázky dalších přítomných. Pak je čekal společný oběd, kde k nim promluvil ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek, který je podpořil v dosažení svých cílů a dalších aktivitách, které zlepšují naše okolí. 

Setkání se zúčastnily všechny finálové projekty. Za kategorii základní školy byli přítomní Chlapci z Těrlicka, kteří se stali laureáty již v roce 2017. Kromě představení své pomoci dětem a dospívajícím s autismem, mohli také přítomným předat zkušenost s výhrou Ceny Gratias Tibi. Se svou prezentací nechyběly ani žákyně 2. třídy Klárka s Emmou, které pletly náramky pro Ukrajinu nebo dvanáctiletá Pavla, která učí nejen děti, ale také dospělé programovat

V kategorii střední školy své projekty představili Sestry v akci za záchranu života, které pustili i jedno ze svých youtubových videí, přes které své vrstevníky již více než tři roky vzdělávají v oblasti ochrany životního prostředí. Jednotlivé aktivity představili i aktivní studenti z Gymnázia Jateční se svým projektem Jatečka pomáhá. Nechyběli ani studentky z Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, kteří přítomným povyprávěli jak šli Po stopách rodiny Pickových a za přítomnosti potomků a dalších vzácných hostů odhalily první Stolpersteiny v Nymburce.

 

Za kategorii do 30 let byli přítomní i zástupci spolku Fakescape, kteří se do finále dostali s novou hrou Nekrm kachnu!, jejímž cílem je zábavnou formou zvýšit mediální gramotnost napříč věkovými kategoriemi. Indiánky, konkrétně Anna Sedláková a Karolína Krejčová vysvětlily důležitost šíření osvěty ohledně (ne)plodnosti a o tabuizaci tohoto tématu. Nechyběli ani zakladatelé projektu Kaleido a představili VR nástroj pro aktivizaci a kognitivní trénink seniorů. Tým Kaleida vytváří vlastní virtuální zážitky na míru seniorům v šesti obsahových liniích - cestování, relaxace, kultura, kognice, stabilita a sexualita.

Než se jednotliví zástupci projektů rozešli na další program, který uspořádaly partnerské organizace (DOX, Knihovna Václava Havla, Nadace Via) promluvil k nim ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek

Podívejte se na celou fotogalerii.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.