Co si myslí o světě dnešní středoškoláci?

5.9.2017 / Průzkumy a šetření

Co považují středoškoláci za největší problémy ČR? Kde čerpají informace o současných společenských a politických tématech? Jak vnímají demokracii? Jaké mají volební preference? Jak hodnotí život za socialismu? Souhlasí s naším členstvím v EU a NATO? Myslí si, že mohou ovlivnit problémy ve své obci nebo ČR?

V květnu a červnu 2017 proběhlo ve spolupráci s agenturou Median pravidelné celorepublikové šetření mezi středoškoláky. Výzkum zjišťoval hodnoty a postoje studentů na různých typech středních škol (gymnázia, SOŠ, SOU). 

Ptali jsme se na to, co mladí lidé vnímají jako největší problémy ve svém okolí i ve světě, odkud o nich čerpají informace a jestli chtějí přispět k jejich řešení. Jaké jsou jejich volební preference, zda by chtěli žít za socialismu a jak hodnotí naše členství EU a NATO. Jak jsou spokojeni se životem a se školou a na mnohé další.

Závěrečná zpráva přináší také srovnání s výsledky z let 2009, 2012 a 2014. Stáhnout si ji ve formátu pdf můžete zde.

Tiskovou zprávu naleznete zde.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.