Studenti diskutovali s politiky

2.10.2017 / Studentské volby

K volbám patří debaty politiků. Proto se předvolební debata konala i v rámci Studentských voleb. Moderování se v Kině 35 ujal redaktor Českého rozhlasu Jan Bumba.

Debatující zástupce politických stran si vybrali sami studenti podle seznamu volebních kandidátek. Debaty se tak zúčastnil ministr spravedlnosti Robert Pelikán za ANO 2011, předseda pražské ODS Filip Humplík, místopředseda Pirátské strany Jakub Michálek a pan poslanec Karel Schwarzenberg za TOP 09. Zástupce ČSSD, místopředseda Petr Dolínek, svou účast v pátek přislíbil, nicméně na pondělní debatu bez omluvy nedorazil.

Debaty se zúčastnilo 179 diváků z pražských středních škol. Všichni měli po debatě možnost dát hlas politikovi, který je nejvíce zaujal. Hlasovací lístek odevzdalo 39 % diváků. Pořadí je následující:

  • Jakub Michálek (Pirátská strana) – 40 hlasů, tj. 58 %
  • Filip Humplík (ODS) – 15 hlasů, tj. 22 %
  • Karel Schwarzenberg (TOP 09) – 11 hlasů, tj. 16 %
  • Robert Pelikán (ANO 2011) – 3 hlasy, tj. 4 %

Děkujeme všem hostům, kteří věnovali svůj čas debatě se studenty, všem studentům a vyučujícím, kteří na debatu neváhali přijít i panu Bumbovi za moderaci.

Fotografie z debaty si můžete prohlédnout zde.

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.