Pro letošní Měsíc filmu na školách chystáme nový film

26.6.2023 / Příběhy bezpráví / JSNS

Nově chystaný film Karla Strachoty 1989: Chceme dýchat, který bude součástí nabídky letošního Měsíce filmu na školách, nabídne stejně jako jeho předchozí snímky mozaiku autentických zážitků a situací. Zasazen bude do osmdesátých let minulého století, do období normalizačního Československa. Zkuste si vyplnit naši křížovku a zjistěte, v jakém městě se bude odehrávat většina děje.

1989: Chceme dýchat

Protagonisté Pavel a Renata se seznámí na koncertě punkové kapely, zamilují se do sebe a tráví spolu spoustu času na různých neoficiálních kulturních akcích, které někdy Pavel sám pořádá. Setkává se proto se šikanou ze strany policie a při snaze dělat to, co ho baví, stále častěji naráží na režim. Jeho postoje ovlivňuje také špatný stav životního prostředí v jeho městě. Právě ekologická demonstrace odstartuje revoluci v roce 1989. 

Kde začala sametová revoluce?

Vyplňte naši křížovku a zjistíte to z tajenky!

Křížovku si můžete i stáhnout ZDE.

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.