Studentské prezidentské volby jsou v rukou studentů

11.12.2012 / Studentské volby

Studentské prezidentské volby, které probíhají v těchto dnech v celé České republice, jsou ve velké míře v rukou studentů. Tříčlenná studentská komise za pomoci jednoho pedagoga – garanta má na starosti propagaci a organizaci voleb na škole. Studenti z Gymnázia v Telči nám poslali odkaz na vlastní stránku http://naseskola.somt.cz/volby/index.html, kde představují jednotlivé prezidentské kandidáty a vyjadřují se k tomu, jaký na ně udělali dojem.

 

 

Jak ilustruje příklad z Telče, Studentské prezidentské volby nejsou jen dva dny voleb! Na školách se otevírají témata jako např. média a politika, volební systém v ČR, diskutují se prezidentské volby ve světě anebo třeba to, jaké vlastnosti by měl mít budoucí prezident.
Mladí lidé měli také možnost zasílat dotazy prezidentským kandidátům. Vybrali jsme z otázek, které navrhovali, a oslovili s nimi prezidentské kandidáty. 
Studentské prezidentské volby proběhnou ve dnech 11.-12. prosince 2012. Do projektu se měly možnost zdarma registrovat všechny střední školy v České republice. Studentské volby se konají již potřetí. Více informací naleznete zde.

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.