Zapojte se do studentské literární soutěže i vy! Téma: V Opozici

8.1.2013 / Příběhy bezpráví

„Československá socialistická republika na konci 80. let. Ačkoli se politická situace pomalu uvolňuje, moc KSČ je všudypřítomná. Bojovat proti režimu, anebo přistoupit na jeho podmínky?“ Je vám 1520 let a rádi píšete? Nebo máte žáky, děti, známé či přátelé splňující tyto věkové podmínky? Vytvořte reportáž, esej nebo rozhovor, letos na téma V Opozici. Vítězné práce budou vybrány redaktory týdeníku Respekt a finančně odměněny – 1. místo získává 5000 Kč.

Výherci soutěže budou vyhlášeni na slavnostním zahájení 15. ročníku mezinárodního festivalu dokumentárního filmu o lidských právech Jeden svět v pražském paláci Lucerna. Jejich práce budou zveřejněny na webových stránkách Respektu. Příspěvky je možné zasílat do 6. února 2013 na adresu info@pribehybezpravi.cz. Více informací o literární soutěži 2013 V Opozici se dozvíte zde.

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.