Vizuál Jednoho světa 2013 – Bojíte se snášet?

31.1.2013 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Letošní moto festivalu Jeden svět 2013 chce upozornit na nebezpečné tendence, které se poslední dobou objevují v české společnosti. Provokativní otázkou Bojíte se snášet? chce otevřít debatu o sílící netoleranci, rasismu a diskriminaci.

Ačkoli je česká společnost ve srovnání například se zeměmi západní Evropy velmi homogenní, dokážou si Češi mezi sebou nacházet příležitosti k diskriminaci a vymezování se vůči sobě navzájem. V protikladu k vážnému tématu jsme pro letošní ročník zvolili odlehčenou grafiku, ve které hlavní roli hrají zvířata. Vizuálu dominují fotografie slepic a pštrosa na tradičním českém dvorku. Tam pštros už dávno není něčím exotickým, přesto českou slepici dokáže naštvat – pštrosí vejce jsou totiž mnohem větší než ta slepičí. Začne to nevinnou větou: Nemám nic proti pštrosům, ale... A brzy se slepice snaží vyklovat pštrosa ze dvorku. Letošní vizuální podobu festivalu připravila agentura Creative Heroes. Televizní spoty budou k vidění na obrazovkách České televize od druhé poloviny února.

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.