Vizuál Jednoho světa 2013 – Bojíte se snášet?

31.1.2013 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Letošní moto festivalu Jeden svět 2013 chce upozornit na nebezpečné tendence, které se poslední dobou objevují v české společnosti. Provokativní otázkou Bojíte se snášet? chce otevřít debatu o sílící netoleranci, rasismu a diskriminaci.

Ačkoli je česká společnost ve srovnání například se zeměmi západní Evropy velmi homogenní, dokážou si Češi mezi sebou nacházet příležitosti k diskriminaci a vymezování se vůči sobě navzájem. V protikladu k vážnému tématu jsme pro letošní ročník zvolili odlehčenou grafiku, ve které hlavní roli hrají zvířata. Vizuálu dominují fotografie slepic a pštrosa na tradičním českém dvorku. Tam pštros už dávno není něčím exotickým, přesto českou slepici dokáže naštvat – pštrosí vejce jsou totiž mnohem větší než ta slepičí. Začne to nevinnou větou: Nemám nic proti pštrosům, ale... A brzy se slepice snaží vyklovat pštrosa ze dvorku. Letošní vizuální podobu festivalu připravila agentura Creative Heroes. Televizní spoty budou k vidění na obrazovkách České televize od druhé poloviny února.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.