Proběhlo úvodní setkání týmů zapojených do projektu Z místa, kde žijeme

18.3.2013 / Příběhy bezpráví

V pátek 15. března se uskutečnilo v pražském Americkém centru jednodenní setkání zástupců 10 týmů, které se zapojily do projektu Příběhy bezpráví – z místa, kde žijeme. V jeho rámci zaznamenávají studentské týmy osudy pamětníků, kteří byli perzekvováni komunistickým režimem. 

Program setkání se zaměřoval především na praktické dovednosti nezbytné pro práci na projektu.  Metodu orální historie a její základní postupy představila ve svém workshopu redaktorka Lidových novin a současně badatelka Vojenského historického ústavu, Judita Matyášová. Její vystoupení pak doplnil Adam Hradilek z Ústavu pro studium totalitních režimů svou prezentací o pátrání v archivech a práci s archivními dokumenty. Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde. Více informací o projektu se dozvíte zde.

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.