Zbraní může být v Barmě i kamera

18.6.2013 / Filmové kluby

Nejen o tom, že být aktivistou v Barmě není až taková sranda, se bavili studenti SPŠ sdělovací techniky v Panské ulici s mladými barmskými aktivisty po projekci filmu Barmský VJ.

Film o barmských reportérech, kteří ilegálně převáželi záběry z protivládních demonstrací roku 2007 za hranice státu, studenty zaujal nejen proto, že se sami filmem zabývají. Demoně a Isaacovi, hostům filmové debaty, pokládali spoustu otázek. Ptali se na životní úroveň obyvatel Barmy, na současnou politickou a náboženskou situaci v zemi i na to, odkud získává barmská armáda zbraně. Nebáli se pokládat i osobnější dotazy. „Zabili při protivládních demonstracích někoho z vaší rodiny nebo příbuzných?“  „Souhlasí vaši rodiče s tím, že jste aktivista?“ „Musel jste na vojnu?“, zaznívaly dotazy po filmu ve třídě. Barmští hosté později komentovali, jaké máme štěstí, že žijeme v zemi, kde mohou studenti naprosto svobodně pokládat jakékoliv dotazy.

Více o filmu Burmský VJ
Fotky z debaty

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.