Příběhy pamětníků v Langhansu a v Lidových novinách

31.10.2013 / Příběhy bezpráví

Osudy pěti lidí, kteří zažili komunistické bezpráví, ode dneška představuje výstava stylizovaných fotografií Z místa, kde žijeme II. Od soboty si je také budete moci přečíst v Lidových novinách, kde budou vycházet jako několikadenní seriál.

Měsíc jsem žil v domnění, že mi hrozí trest smrti,“ vzpomíná Josef Čech, který byl v roce 1951 zatčen za to, že nosil balíčky vězňům v jáchymovských dolech a pomáhal jim i s přípravou útěku. Nakonec byl odsouzen na 15 let a do Jáchymova, kde byl dříve zaměstnán, se vrátil jako vězeň.

Příběh pana Čecha a dalších pamětníků sestavili žáci a studenti, kteří se účastnili projektu Příběhy bezpráví – z místa, kde žijeme. Ten mladé lidi pomocí orální historie seznamuje s moderními československými dějinami. S jednotlivými životními příběhy se můžete seznámit i vy na výstavě, která bude k vidění do 20. 12. v Lanhgansu – Centru Člověka v tísni ve Vodičkově ulici 37 v Praze.

V Lidových novinách budou příběhy pamětníků vycházet od soboty 2. 11. do čtvrtka 7. 11.

Podívejte se na fotografie z vernisáže výstavy.

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.