Už i v Mongolsku máme filmové kluby

18.11.2013 / Filmové kluby

V Mongolsku vzniklo prvních deset filmových klubů Jednoho světa na školách. Na konci října jsme ve městě Darchan na severu země školili žáky a pedagogy, jak filmové kluby vést a organizovat.

Obě skupiny se interaktivní formou seznamovaly s principy vedení debaty, vybírání hosta a promítání dokumentů. Diskutovaly mimo jiné o tom, jak otevřeně hovořit o tabuizovaných lidskoprávních tématech nebo o tom, jak zavést do škol otevřenější neautoritativní formu výuky. Více ve fotogalerii.

"Workshop pro mě byl jednoznačně přínosný. Naučila jsem se, jak být otevřená názorům ostatních, a poznala jsem mnoho nových lidí," zhodnotila setkání jedna z účastnic školení.

Jeden svět na školách funguje v Mongolsku od září 2012. Přes padesát tamních pedagogů využívá ve svých hodinách naše AV lekce.

 

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.