Ode dneška je na našem webu ke zhlédnutí film Hořící keř

10.1.2014 / Příběhy bezpráví

Za několik dní si připomeneme výročí sebeupálení studenta Jana Palacha, který si v roce 1969 vzal život, aby vyburcoval společnost, upadající do čím dál větší rezignace. Třídílné drama o tomto alarmujícím činu je pro žáky a učitele nyní k dispozici on-line.
 

Příběh Jana Palacha silně oslovuje současné mladé lidi - byl jejich vrstevníkem, krajní řešení, které zvolil, je pro ně těžko představitelné.

Čin Jana Palacha vyvolává mnoho otázek, na které nelze dát jednoznačné odpovědi, a právě proto je třeba ty otázky klást, diskutovat o nich, zasazovat je do širších souvislostí a dobového kontextu. Může k tomu přispět například třídílné filmové drama Hořící keř, které pro televizi HBO natočila renomovaná polská režisérka Agnieszka Holland a které je odedneška žákům a pedagogům zpřístupněno na našem webovém portálu jsns.cz.

Za spolupráci děkujeme společnosti HBO.

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.