Pojďte debatovat o vzdělávání v oboru soudobých dějin

18.2.2014 / Příběhy bezpráví

O výklad naší nedávné historie se vede poměrně ostrý boj. Ústav pro soudobé dějiny se rozhodl příští středu uspořádat o tématu vzdělávání, didaktiky a popularizace československé historie po roce 1945 debatu s těmi, kdo patří k nejaktivnějším protagonistům v tomto oboru.

Mezi diskutujícími vystoupí Kamil Činátl (ÚSTR / FF UK), Ondřej Matějka (Antikomplex) a Karel Strachota (JSNŠ). Moderuje Matěj Spurný (ÚSD AV ČR / FF UK).

Pamět - dějiny - identita aneb občanské vzdělávání v oboru soudobých dějin
- středa 26. 2. 2014, 1618 hodin
- Knihovna Ústavu pro soudobé dějiny, Vlašská 9, Praha 1
- vstup zdarma

"Chceme diskuzi otevřít poměrně obecným tázáním: Potřebuje česká společnost a demokracie pro své fungování koncept občanské výchovy? Jak a pro koho takovou výchovu po zkušenostech 20. století formulovat? Jaký je či měl by být vztah mezi občanskou výchovou, historiografií a kultivací kolektivních historických pamětí v liberální demokracii?  Jakou roli by v této oblasti měl hrát stát? Je úkolem státu podílet se na vytváření pozitivně formulovaného a historicky zakotveného vlastenectví? Jaký vliv budou mít odpovědi na předchozí otázky na interpretaci konkrétních historických období, zejména bezprostředně poválečné éry a státního socialismu?" ÚSD AV ČR.

Všichni jste srdečně zváni!

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.