Klubáci promítají svým mladším spolužákům

15.4.2014 / Filmové kluby

Klubáci promítají filmy svým mladším spolužákům. Snaží se tím mimo jiné zlepšit kolektiv ve třídě a podpořit i méně oblíbené žáky.

Organizátoři filmových klubů si nově zkoušejí metodu Peer to peer. Promítají svým mladším spolužákům krátký dokument týkající se tématu šikany a překonávání strachu. Po filmu následují interaktivní hry a další aktivity, které klubáci sami vedou. Tím se učí nejen mladší žáci, ale i samotní lektoři. Aktivity by navíc měly pomoci reflektovat kolektiv ve třídě, v nejlepším případě pak i pomoci překonávat strach a podpořit i méně oblíbené žáky. Pro to, jak vést pro mladší spolužáky aktivity po filmu absolvovali klubáci speciální workshop. Po projekci mají organizátoři filmových klubů za úkol vytvořit krátkou prezentaci v angličtině a 4 z nich pak pojedou do Drážďan na projektové dny, kde se potkají se svými německými vrstevníky.

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.