Klubáci promítají svým mladším spolužákům

15.4.2014 / Filmové kluby

Klubáci promítají filmy svým mladším spolužákům. Snaží se tím mimo jiné zlepšit kolektiv ve třídě a podpořit i méně oblíbené žáky.

Organizátoři filmových klubů si nově zkoušejí metodu Peer to peer. Promítají svým mladším spolužákům krátký dokument týkající se tématu šikany a překonávání strachu. Po filmu následují interaktivní hry a další aktivity, které klubáci sami vedou. Tím se učí nejen mladší žáci, ale i samotní lektoři. Aktivity by navíc měly pomoci reflektovat kolektiv ve třídě, v nejlepším případě pak i pomoci překonávat strach a podpořit i méně oblíbené žáky. Pro to, jak vést pro mladší spolužáky aktivity po filmu absolvovali klubáci speciální workshop. Po projekci mají organizátoři filmových klubů za úkol vytvořit krátkou prezentaci v angličtině a 4 z nich pak pojedou do Drážďan na projektové dny, kde se potkají se svými německými vrstevníky.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.