Andělé na přechodech

11.4.2014 / Kdo jiný?

Žákům ze ZŠ Montessori Kladno se nelíbí, že řidiči nepouštějí chodce na přechodech, a tím vzniká spousta nehod, při kterých přišlo v Kladně o život již několik lidí. Rozhodli se s tím něco udělat.

Žáci šesté třídy by chtěli na tyto problémy upozornit řidiče, ale i chodce. Kromě toho, že uspořádali anketu mezi spoluobčany, rozhodli se na neohleduplnost řidičů upozornit i formou happeningu. Ve čtvrtek 3. dubna převáděli chodce přes přechod andělé - tedy žáci převlečení za anděly. Andělům asistovala i Policii ČR a BESIP, které požádali o spolupráci na této informační kampani. Akce zaujala i média. Na ČT 1 a ČT 24 byla odvysílána reportáž v přímém přenosu. V Kladenském deníku se věnovali happeningu celý článek, ve kterému je připojena i fotogalerie z akce. 

 

Projekt Andělé na přechodech vznikl jako součást projektu Kdo jiný? ve Středočeském kraji, který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.