Proti ztrátě paměti – zveme vás na vernisáž a debatu

18.6.2014 / Příběhy bezpráví

Příští týden vyvrcholí kampaň Proti ztrátě paměti s podtitulem Komunismus bolí dodnes. Připravili jsme výstavu, která přináší srovnání socialistických plakátů s  dobovými fotografiemi od významných českých fotografů. Také můžete přijít debatovat o kauze Kundera a pokřtít s námi knihu Komunismu navzdory.

VÝSTAVA "SLIBY VS. REALITA"
Deset plakátů a fotografií přináší srovnání někdejších propagandistických příslibů lepší budoucnosti a následné reality. Barevné socialistické plakáty s budovatelskými hesly kontrastují s dobovými černobílými fotografiemi Karla Cudlína, Dany Kyndrové, Jindřicha Štreita, Jana Šibíka a dalších českých fotografů.

Vernisáž proběhne 24. 6. 2014 od 19:00 v pasáži paláce Lucerna, výstava bude na tomto místě k vidění do 28. 6.

VEŘEJNÁ DEBATA CO O NAŠÍ SPOLEČNOSTI ŘÍKÁ „CAUSA“ KUNDERA? A KŘEST KNIHY KOMUNISMU NAVZDORY
Jedna z nejbouřivějších českých diskusí na téma komunistické minulosti, jejíž dozvuky slyšíme dodnes. Co jsme se díky ní dozvěděli o sobě? Proč většinu diskutérů zajímal mnohem víc slavný autor než oběť udání? Tyto a další otázky položíme v debatě s novináři Adamem Drdou, Jiřím Peňásem, Petrem Fischerem a spisovatelem Jaroslavem Formánkem. Moderuje: Pavlína Kvapilová, novinářka a bývalá šéfka nových médií v ČT. Součástí večera je křest knihy Komunismu navzdory, která přináší příběhy osobností, jež reprezentují různé formy odporu proti totalitnímu režimu v letech 1948–1989.

Místo a čas konání: čtvrtek 26. 6. 2014 od 19:00, Langhans - Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1.
VSTUP ZDARMA.

Pozvánka ke stažení ve formátu pdf.

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.